۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۹
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83400708
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار: اجرای طرح ها در یزد، حفاظت محور است

یزد - ایرنا - شهردار یزد گفت: بعد از ثبت جهانی شهر یزد در شورای عالی معماری وزارت شهرسازی، مصوب شده که اجرای طرح ها در این شهرتاریخی به جای توسعه محور، حفاظت محور باشد و مبنای اقدامات شهرداری بر این دیدگاه است.

جمال الدین عزیزی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از خبرنگاران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری افزود: حفاظت محور به معنی محدود شدن شهر نیست بلکه این است که به این شهر میراث جهانی با دید حفاظتی نگاه کنیم زیرا شهر تاریخی یزد به ثبت جهانی رسیده است.

وی اظهار داشت: در پلان مدیریتی شهر یزد میراث جهانی به نکته اشاره شده که این شهر با وجود ارزش های برجسته جهانی مستحق آن است که بدرستی مدیریت شود و علاوه بر حفظ این شهر زنده تاریخی باید پاسخ مناسبی به ساکنان آنها داده شود.

عزیزی خاطر نشان کرد: البته شهرداری طرح های توسعه ای هم دارد زیرا شهر رو به گسترش است ولی سعی شده در طرح های شهری دیدگاه ثبت جهانی یزد در آن دیده شود.

وی افزود: عملیات ساخت طرح هایی شروع می شود که اعتبار آن تعیین شده و زمان بهره برداری آن هم مشخص باشد؛ طرحی که این ۲ ویژگی را نداشته باشد ساخت آن را آغاز نخواهیم کرد.

شهردار یزد از بهره برداری تقاطع غیر همسطح فیضیه در شهرک دانشگاه در هفته آینده خبر داد و خاطر نشان کرد: نهضت پاسخگویی در شهرداری یزد آغاز شده است.

وی از رسانه ها خواست به مسائل شهری به دید واقعی نگاه کنند و اینکه نباید جوی بی اعتمادی بر مردم حاکم شود و از انتقادهای منصفانه هم استقبال می کنیم.

۲۰۸۸/‏‬ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =