واحدهای صنعتی قطعات مورد نیاز را به شرکت‌های دانش‌بنیان اطلاع دهند

رشت - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: تمامی واحدهای صنعتی مکلف هستند تا نیاز خارجی خود را در بخش قطعات در گام نخست، به اطلاع شرکت های دانش بنیان برسانند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس تابش غروب چهارشنبه در همایش تجلیل از برگزیدگان صنعتی و معدنی استان گیلان در رشت با بیان این مطلب، بر لزوم تبدیل شرایط تحریم و تهدید به فرصت برای کشور تأکید و اضافه کرد: نباید بدلیل نبود سرمایه در گردش و سرمایه ایجادی، ظرفیت خالی در صنایع داشته باشیم؛ ضمن اینکه بایستی امروز با اندیشه ورزی، مرزهای تهدید را درنوردیم.

وی با اشاره به بسته ساماندهی خودرو گفت: ثبات کامل بازار خودرو را طی ۴۰ روز اخیر داشتیم که البته به معنای کفایت موضوع نیست.

تابش به برپایی نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با عنوان پویش ملی نهضت ساخت داخل که با هدف رونق تولید و داخلی سازی نیازهای صنایع فردا در تهران گشایش می یابد، اشاره کرد و ادامه داد: این نمایشگاه یکی از برنامه های اساسی وزارت صمت است که گام ها برای برپایی آن از ماه ها قبل برداشته شده و اهمیت آن به حدی است که مقام عالی وزارت، دفتر کار خود را به این نمایشگاه می برد.

وی ابراز امیدواری کرد که همه با انسجام و اتحاد، بر مشکلات کنونی فائق آییم و برای اعتلای ایران اسلامی تلاش کنیم و گفت: تامین سلایق مصرف کنندگان در بازار تاثیرگذار است.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات دولت در زمینه حمایت از چای ایرانی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه اقدامات دولت در این زمینه موثر بوده و صنعتگران این بخش رضایت دارند.

وی با یادآوری افتتاح دو واحد صنعتی در گیلان طی روز جاری اظهار داشت: یکی از این واحدها سهم تولید داخلی را افزایش می دهد و وابستگی به خارج را کم می کند.

تابش به دغدغه نمایندگان برای پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران بخش صنعت نیز اشاره و اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر، سهم صنعت در بخش تسهیلات ۲۶ تا ۲۷ درصد است در صورتیکه باید اهتمام داشته باشیم سهم تسهیلات را برای بخش صنعتی به ۴۰ درصد واقعی برسانیم.

عباس تابش عصر دیروز و در نخستین برنامه سفرش به گیلان، از برخی واحدهای چایسازی شهرستان لاهیجان بازدید کرد. اینجا را ببینید همچنین پیش از ظهر امروز با حضور او، طرح توسعه واحد تولیدی انواع برچسب کاغذی و نیز واحد تولید جعبه فرمان شانه ای هیدرولیکی خودرو واقع در شهر صنعتی رشت افتتاح شد. بیشتر بخوانید

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =