جنگ دشمن سست اراده کردن جبهه انقلابی است

تهران- ایرنا- رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز همه دشمنان علیه ما هم قسم شده اند و جنگ اصلی را در قالب ناامیدی ، کاهش سرمایه اجتماعی و سست اراده کردن جبهه انقلابی شکل داده‌اند.

به گزارش شامگاه چهارشنبه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در مراسم تکریم و معارفه مدیر سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و در جمع تشکل‌های دانشجویی، با بیان اینکه در جریان جوان و انقلابی یک صف‌بندی در میدان‌های نظامی، سیاسی و… شکل گرفته است، اظهار داشت: در جنگ احزاب در زمان پیامبر اسلام اتفاق بی‌نظیری در سپاه شرک رخ داد؛ آن‌ها برای خشکاندن شجره طیبه اسلام با یکدیگر متحد شدند، با این وجود سپاه اسلام در مقابل سپاه دشمن ایستاد و این صحنه مقابله تمام اسلام با تمام شرک بود.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال خشکاندن شجره طیبه اسلام است، اما سپاه اسلام در مقابل سپاه دشمن ایستاده است و اجازه این کار را نمی دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی بیان کرد: مدیر سیاسی معاونت فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با قدرت کار می‌کرد و بخش سیاسی از بخش فرهنگی پررنگ‌تر بوده و این شائبه را ایجاد می‌کرد که نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به حوزه سیاسی توجه بیشتری دارد.

وی افزود: مدیریت سیاسی معاونت فرهنگی- سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برای مدیر قبلی تجربه ارزشمندی است که می‌تواند در ادامه مسیر کاری برای وی مفید باشد و همچنین برای این معاونت ذخیره ارزشمندی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بهترین جلساتی که دانشجویان در آن شرکت می‌کنند جلساتی است که بدون هیچ محافظه‌کاری حرف خود را بزنند و در انتهای جلسه احساس برادری و همراهی داشته باشند که در مدیریت سیاسی نهاد رهبری این اتفاق افتاده اس امید است این مسیر در این معاونت ادامه داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با تأکید بر اینکه دانشجو باید مطالبه‌گر باشد، افزود: دانشجو خود را بدهکار انقلاب اسلامی ونماینده مردم مستضعف و بی‌تریبون می‌داند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت‌های زیادی است، ادامه داد: با حضور عباس شیرواژن مدیر سابق سیاسی نهاد رهبری در این دانشگاه از ظرفیت‌های بالفعل باقی مانده، می‌توان استفاده کرد.


 

مهدی عباسی مهر مدیر سیاسی نهاد رهبری شد

در این مراسم که به مناسب ابلاغ حکم مهدی عباسی‌مهر به سمت مدیریت سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از سوی معاونت فرهنگی- سیاسی نهاد رهبری برگزار شد، حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی -سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حکم خود را به عباسی مهر ابلاغ کرد.

در این حکم خطاب به عباسی مهر آمده است: نظر به مراتب تعهد، تدین و تجارب ارزشمند حضرتعالی، شما را به‌عنوان مدیر سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب می‌کنم.

در ادامه این حکم تاکید شده است: مقتضی است کمک به ارتقای تحلیل و بررسی‌های سیاسی دانشگاهیان و کارآمدی تشکل‌های دانشگاهی و اثربخشی عالمانه کنش‌های انقلابی در محیط دانشگاهی با اولویت راهبردهای برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب سرلوحه برنامه‌ریزی قرار گیرد.

عباسی مهر از فعالان سابق دانشجویی و دبیر اسبق دفتر تحیکم وحدت است که در جریانات دانشجویی حضور فعالی داشته است.

همچنین در این مراسم که با حضور ادوار تشکل‌های دانشجویی و اعضای فعلی تشکل‌های دانشجویی و نمایندگان اصحاب رسانه برگزار شد از زحمات مدیر سیاسی سابق نهاد رهبری (عباس شیرواژن) قدردانی شد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha