شورای نگهبان اصل بی طرفی و بصیرت را در انتخابات رعایت می‌کند
حجت الاسلام محمد سادات

سنندج - ایرنا - شورای نگهبان یکی از حساس ترین نهادهای جمهوری اسلامی ایران است که براساس اصل بی طرفی، امانتداری، بصیرت و ولایت مداری، حق الناس را در انتخابات رعایت می‌کند.

معاون امور مذهبی و تشکل های دینی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان عصر چهارشنبه در آیین گرامیداشت سالروز تاسیس شورای نگهبان در سقز گفت: این شورا حافظ و نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی است و مهمترین وظیفه اش نظارت و صیانت از رأی مردم در انتخابات مختلف است.

حجت الاسلام محمد سادات با بیان اینکه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را اسفند امسال در پیش داریم، افزود: نماینده مجلس باید مدافع مستضعفین و مدرس وار باشد و شورای نگهبان باید در این انتخابات بی طرفی و رعایت حق الناس را در رأس وظیفه خود قرار دهد.

وی به سه اصل مهم ولایت مداری، بصیرت و دشمن شناسی اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان اسلام و کشورهای غربی می خواهند افکار جوانان ما را مهندسی و آنها را با فرهنگ و رسوم خود آراسته کنند بنابراین مسئولین باید از این نفوذ و تهاجم بیگانگان به افکار جوانان جلوگیری کنند.

حجت الاسلام سادات جریان سازش و جریان مقاومت را مهمترین نفاق کنونی کشور دانست و یادآور شد: اکنون شکاف بین شیعه و سنی نیست و اختلاف های اصول گرا و اصلاح طلب جای خود را به جریان سازش و جریان مقاومت داده اند.

معاون امور مذهبی و تشکل های دینی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه یکی از ویژگی های شهدا غیرت بود و نسبت به آب و خاک و هوای میهن خود تعصب داشتند، گفت: کشورهای غربی به دنبال غیرت زدگی مردم ایران هستند و باید همه ما چون شهدا در برابر استکبار و استبداد ایستادگی کنیم.

فرماندار سقز هم در این همایش اظهار داشت: شورای نگهبان یک نهاد انقلابی و امانتدار و امین رأی مردم در انتخابات است و وظیفه اعضای آن به معنای واقعی نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات است.

کامیل کریمیان با اشاره به اینکه مشارکت سیاسی مردم به عنوان یک فرهنگ در انتخابات نهادینه شده است، افزود: یکی از مهمترین رخدادهای امسال بعد از چهل سالگی انقلاب اسلامی انتخابات مجلس شورای اسلامی است و مشارکت مردم در این انتخابات اقتدار جمهوری و مردمی بودن این نظام را به تمام دنیا نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه مواضع آمریکا در مدت سه ماه اخیر تغییر کرده است، یادآور شد: اقدامات شجاعانه و متقابل جمهوری اسلامی علیه امریکا باعث تغییر مواضع رئیس جمهور این کشور و تغییر مواضع اش علیه نظام اسلامی شده است.

فرماندار ویژه سقز بر امنیت وسلامت و برگزاری منظم و پرشور انتخابات مجلس شورای اسلامی و امانتداری از رای مردم توسط مجریان و برگزار کنندگان و دست اندرکاران انتخابات تاکید کرد.

رئیس دفتر شورای نگهبان در کردستان هم در این همایش اظهار داشت: بر اساس اصل ۹۹ قانون اساسی، شورای نگهبان بر سه انتخابات خبرگان رهبری، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی نظارت می کند.

فریدون رزمگاه با بیان اینکه انتخابات مهمترین رخداد کشور و پرُسه مطالبه گری مردم است، افزود: وکیل خوبی برای نظام و داوطلبان انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی هستیم و بی طرفی خود را در انتخابات حفظ خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: رسالت اصلی شورای نگهبان پاسداری و صیانت از رأی مردم است و تمام تلاش خود را در راستای برگزاری عالی انتخابات مجلس شورای اسلامی امسال خواهیم کرد.

۷۳۴۵/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =