۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۴
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83400652
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالان اقتصادی برای رونق بنادر راهکار دهند

بوشهر-ایرنا- سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: فعالان اقصادی باید با ارائه راهکارهای عملیاتی قابل طرح در شورای عالی صادرات و گرفتن مصوبه‌های مربوطه از دولت تلاش کنند.

محمد رضا مودودی روز چهارشنبه در نشست بررسی ظرفیت‌ها و امکانات حوزه تجارت خارجی استان بوشهر افزود: مشوق‌ها های صادراتی باید به نوعی اعمال شود که باعث ایجاد تحرک حوزه فعالیت‌های تجاری شود که در این زمینه نیز فعالان اقتصادی راهکار و طرح توجیهی مرتبط داشته باشند.

وی ادامه داد: برای نمونه زمینه فعال شدن کشتی باری مسافری در محور بوشهر- قطر با توجه به اهمیت آن در زمینه گردشگری و حمل کالا در سازمان توسعه تجارت به صورت جدی پیگیری می‌شود و برای این کشتی که در نوار ساحلی جنوب کشور نیز قابلیت خدمات دهی دارد باید طرح توجیه اقتصادی ارائه شود تا مشوق مورد نیاز آن تأمین شود.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در ارتباط با سیاست‌های ارزی گفت: سیاست جدید ارزی در دست پیگیری است که بموقع خبرهای خوبی از آن برای فعالان اقتصادی اطلاع رسانی می‌شود.

مودودی در ارتباط با موانع فراروی واردات ۱۰۰ قلم کالای جدید مرزنشینی اظهارداشت: این محدودیت با وارد کردن آن در موضوع تهاتر رفع رجوع می‌شود و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی یادآور شد: در حوزه مقابله با تحریم و جنگ اقتصادی برنامه‌هایی در سازمان توسعه تجارت با جزییات مطرح شده که در قالب آن هدف گیری و رویکردها به صورت عملیاتی مشخص شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سال گذشته ۴۴ میلیارد دلار کالای غیرنفتی به خارج از کشور صادر شد که چین، امارات متحده عربی و عراق مقصد بیشترین کالاهای ایرانی بوده است.

مودودی ادامه داد: در این سال کشور از لحاظ اقتصادی با توجه به تحریم‌ها سال سختی را پشت سر گذاشت اما با این وجود در زمینه صادرات به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و عمان رکورد زدیم.

وی اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال ۱۱.۵ میلیارد دلار کالا از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال تغییری نداشته است.

مودودی یادآور شد: در حالی که در سه ماه ابتدایی پارسال ۲۸ میلیون تن کالای غیرنفتی از کشور صادر شده بود امسال با افزایش ۴۵ درصدی به ۴۰ میلیون تن رسیده است.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =