اعتبار نوسازی مدارس کشور حدود ۶ برابر شد

گچساران-ایرنا - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اعتبار نوسازی مدارس کشور امسال نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۶ برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، مهرالله رخشانی مهر روز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی مجتمع فرهنگی محله سادات شهر دوگنبدان اظهار داشت: میزان اعتبار نوسازی مدارس کشور که در سال ۱۳۹۶ پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود امسال به ۳۰ هزار ملیارد ریال افزایش یافته است.

وی بیان کرد: پارسال ۱۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به نوسازی و توسعه مدارس کشور تخصیص یافت.

رخشانی مهر اظهار داشت: هم اکنون ۹۰ درصد از طرح های عمرانی حوزه نوسازی مدارس فعال است و ۱۰ درصد دیگر به دلیل مشکلات با پیمانکاران روند ساخت آنها کند است.

در زمان حاضر هشت هزار طرح در حوزه عمرانی مدارس کشور در دست اجراست.

رخشانی مهر گفت: اگرچه ۳۰ درصد فضاهای آموزشی کشور فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد اما از سال ۱۳۹۷ تاکنون حدود ۵۰۰ مدرسه خشت و گلی در کشور برچیده شده است.

وی تعداد مدارس خشت و گلی کشور را ۴۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۰۰ مدرسه در استان سیستان و بلوچستان و بقیه در سایر استان هاست.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: براساس برنامه ریزی قرار است همه مدارس خشت و گلی کشور تا دهه فجر امسال برچیده شود.

رخشانی مهر ابراز داشت: پس از برچیده شدن مدارس خشت و گلی برای برچیده شدن مدارس سنگی برنامه ریزی خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی هم گفت: مجتمع فرهنگی محله سادات شهر دوگنبدان در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع با زیربنای یکهزارو ۳۲۵ متر مربع و با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار احداث خواهد شد.

غلامرضا تاجگردون با اشاره به اجرای طرح بازآفرینی شهری در محله پایین شهری سادات دوگنبدان ،ابراز امیدواری کرد: تکمیل این طرح بتواند تکمیل کننده زیرساخت های احداث شده سال های پیش در این منطقه باشد..

شهر یکصدهزار نفری دوگنبدان مرکز شهرستان نفت خیز گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد است.

۸۱۴۳/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =