مسئولان در مسیر توسعه استان همراه و همسو هستند

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل تاکید کرد که تمامی مسئولان و دلسوزان توسعه و عمران استان در این مسیر با هم همراه و همسو هستند.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در نشست با اعضای خانه استان اردبیل در محل برج میلاد تهران افزود: در این استان در مقایسه با دیگر مناطق بین مسئولان محلی همسویی و همراهی خوبی وجود داشته و اجازه نمی‌دهیم که اختلاف در مسیر توسعه استان ایجاد اخلال کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت انسانی استان اردبیل در سطح بالایی قرار دارد، تشریح کرد: افراد شاخص استان با تلاش برای تامین زیرساخت ها مقدمات سرمایه‌گذاری در استان را فراهم می کنند.

استاندار اردبیل به تلاش‌های انجام گرفته در خصوص تامین زیرساخت‌های استان اشاره کرد و گفت: جذب فاینانس داخلی برای اجرای پروژه راه آهن اردبیل، انجام مطالعات راه آهن اردبیل_ پارس آباد، جذب اعتبار برای حوزه راه، شبکه آبیاری پایاب سدهای استان و رفع مشکلات سرمایه در گردش واحدهای راکد از جمله اقداماتی است که با همدلی مسئولان و نمایندگان استان انجام گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر بر اساس سرشماری انجام گرفته ۶۵ هزار بیکار در استان وجود دارد و تلاش می کنیم با جذب سرمایه‌گذاران و فعال کردن واحدهای صنعتی و تولیدی نرخ بیکاری را در استان کاهش دهیم.

وی فعال‌سازی واحدهای راکد از جمله نئوپان خلخال و لبنیات اردبیل را از جمله این اقدامات ذکر کرد.

استاندار اردبیل به ظرفیت‌های استان در خصوص گردشگری اشاره کرد و از اجرای طرح‌ها و برنامه‌های لازم برای توسعه زیرساخت‌ها در این بخش خبر داد.

بهنامجو افزود: اجرای سه پیست اسکی، استقرار پزشک آبدرمانی و صدور مجوز ساخت هتل‌های پنج ستاره با هدف رونق گردشگری استان در تمام فصول سال انجام گرفته است.

وی همچنین به خالی شدن برخی روستاهای استان از سکنه اشاره کرد و گفت: در راستای مهاجرت معکوس حمایت لازم از روستائیان در جهت اشتغال و تولید بویژه کشاورزی و دامداری انجام می‌شود.

او بیان کرد: اصلاح نژاد دام‌های استان برای افزایش بهره‌وری و اختصاص تسهیلات به روستائیان از جمله اقدامات در این زمینه است.

۶۰۱۶/‏۳۰۰۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =