۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۰
کد خبرنگار: 1331
کد خبر: 83400594
۰ نفر

برچسب‌ها

عرب: بالای سر برانکو شمشیر نگذاشته بودیم

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: شمشیری بالای سر برانکو نگذاشته بودیم که با ما توافق امضا کند؛ اگر از همان روز اول می‌گفت که تحت هیچ شرایطی باز نمی‌گردد، پرسپولیس خیلی جلو می‌افتاد.

ایرج عرب درباره آخرین اخبار نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: اولویت اصلی ما این بود که بتوانیم استخوان‌بندی تیم را که قهرمان لیگ شد و به فینال آسیا نیز رسید، حفظ کنیم. همچنین تلاش کردیم در برخی پست‌های حساس که مورد نیاز تیم است، بازیکنانی را جذب کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس افزود: طبق نظر سرمربی تیم، اولویت ما در ادامه اقدامات، جذب یک مهاجم است. یک سری گزینه به وی معرفی شد که تعدادی را تایید و اولویت‌بندی کرد و به زودی گزینه مورد نظر معرفی می‌شود.

وی درباره سرانجام حضور بشار رسن در پرسپولیس نیز گفت: تمدید قرارداد با این بازیکن در راستای همان ایده حفظ تیم سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و کالدرون هم به عنوان سرمربی در جریان قرار داشت.

عرب ادامه داد: در روزهای گذشته روند خوبی داشتیم که خوشبختانه به نتیجه رسیدیم. البته مانند خیلی ادعاهای دیگر، در این چند روز مطرح می‌شد که باشگاه قصد نگهداری رسن را ندارد ولی نادرستی این ادعا هم ثابت شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اطلاعاتی درباره جزییات قرارداد سرخ‌پوشان با بشار رسن نداد اما مطرح شدن ارقامی مانند ۲۵۰ هزار یورو را نیز تکذیب کرد.

وی درباره جذب تعدادی از بازیکنان بدون نظر سرمربی جدید نیز توضیح داد: اگر بخواهیم فقط ایراد بگیریم، می‌شود خیلی مسائل را مطرح کرد که بسیاری در ظاهر درست هستند ولی در واقعیت نه. بسیاری از کسانی که این حرف را می‌زنند همان‌هایی هستند که مرتب می‌گفتند باشگاه چرا در نقل و انتقالات کاری انجام نمی‌دهد؟ ضمن اینکه ما جذب آنچنانی نداشتیم. قبل از حضور گابریل کالدرون، فقط فرشاد احمدزاده را گرفتیم. البته فعالیت باشگاه زیاد بود چون باید با بازیکنان خودمان به توافق می‌رسیدم. آنها با توجه به نتایج کسب شده، پیشنهادهای خارجی و داخلی داشتند. هر یک از آنها جدا می‌شدند ما را به هزار و یک مساله متهم می‌کردند ولی حالا که انجام شد، می‌گویند چرا شد؟!

عرب همچنین درباره ماجرای برانکو ایوانکوویچ نیز گفت: اگر برانکو همان روزی که می‌خواست از ایران بروند، همه حرف‌هایی که الان می‌زند را می‌زد و می‌گفت تحت هیچ شرایطی بر نمی‌گردد، پرسپولیس خیلی جلو می‌افتاد. شمشیر بالای سر برانکو نبود که آن توافق را امضا کنند. ما بر اساس آن توافق جلو رفتیم و به دلیل امکان‌هایی که به اعتبار آن توافق از دست دادیم در ادامه، زمان زیادی صرف انتخاب سرمربی شد.

وی در ارتباط با مصاحبه اخیر برانکو نیز تصریح کرد: باشگاه نمی‌خواهد وارد این جدل‌های رسانه‌ای شود زیرا تمرکز و فرصت کار را می‌گیرد. عدم پاسخگویی به معنای نداشتن پاسخ‌های قاطع نیست. ما فقط این بحث و جدل را به صلاح پرسپولیس نمی‌دانیم. پرسپولیس از مرحله سرمربیگری ایوانکوویچ گذر کرده است. نمی‌توانیم در گذشته بمانیم. الان باید تمرکز و انرژی به سمت حمایت از تیم و کالدرون باشد.

مدیرعامل پرسپولیس درباره اختلافات حقوقی با برانکو نیز گفت: مباحث حقوقی نیز پیچیدگی‌های خود را دارد. اگر اختلاف نظر داریم به معنای نادیده گرفتن آن روزها نیست. به طور حتم برانکو یکسری حقوقی دارد و ما هم با توجه به لطمه‌ای که خوردیم یکسری حقوق برای باشگاه قائل هستیم. عدم اجرای آن توافق برای پرسپولیس ضرر و زیان مادی و روانی به وجود آورد و متاسفانه نتوانستیم تا این لحظه با هم به جمع بندی برسیم.

عرب تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با گفت وگو مساله را حل کنیم ولی اگر به هر دلیل نشد، نیازی به داد و فریاد نیست. محکمه و مراجع رسیدگی برای همین مواقع است. البته برانکو به چه استنادی می‌گوید پول نبود؟ نماینده وی آمد و خواست و نبود؟ مگر نامه وی برای فسخ قبل از پایان مهلت برای باشگاه ارسال نشد؟ من نمی‌دانم چه کسی، چه مسایلی را به برانکو منتقل کرد که همه چیز عوض شد و چنین تصوری داشت؟!

وی گفت: اینکه برانکو از مدت‌ها قبل و حتی قبل از مسئولیت من، پولی دریافت نکرده و معوقات داشت، درست است. بعضی می گویند من با برانکو مشکل داشتم. مدیریت قبلی هم با وی مشکل داشت؟ باشگاه در آن زمان هم تمام تلاش خود را کرد ولی هزینه‌ها خیلی زیاد بود. آیا بعد از آن، آقای برانکو هیچ دریافتی نداشت؟ پاداش آسیایی و بخشی از قرارداد چه زمانی پرداخت شد؟ البته مسئولیت و تعهد باشگاه بوده است ولی به هر حال آنچه که اتفاق افتاده است را نمی‌توانیم نادیده بگیریم. از سوی دیگر محدودیت‌های بانکی برای نقل و انتقال‌های مالی بین‌المللی نسبت به قبل خیلی فرق کرده است و دلیل نمی‌شود که چون پیشتر پرداختی ممکن شده الان به همان شکل ممکن باشد.

عرب درباره قرار گرفتن شایان مصلح در لیست خروج به رغم تمدید قرارداد گفت: در وهله اول این مساله نشان می دهد که گابریل کالدرون بر خلاف تبلیغاتی که می شود در تصمیم گیری‌های فنی مختار و باشگاه دست وی را باز گذاشته است او هم نشان داد آنجا که مصلحت تیم در میان باشد ملاحظات دیگر را وارد تصمیم گیری خود نمی‌کند.

وی تصریح کرد: درباره قرارداد با شایان مصلح هم باید بگویم این کار در راستای برنامه حفظ تیم فصل گذشته و زمانی صورت گرفت که نمی‌توانستیم تا انتخاب سرمربی صبر کنیم. از سوی دیگر در همین پست، شرایط درباره انصاری و توافق با باشگاه بلژیکی در ارتباط با نادری معلوم نشده بود. بهتر بود این شرایط پیش نمی‌آمد چون فارغ از موضوع قرارداد برای هر دو بازیکن ناراحت هستیم. این ناراحتی برای کالدرون هم وجود داشت ولی محدودیت نفرات، قانون است. به هر حال اینها بازیکنان خوب و شناخته شده‌ای هستند. چه مصلح که از لیگ یک آمد و در پرسپولیس چهره شد و با تعصب و خوب هم بازی کرد. چه سروش رفیعی که سابقه حضور در تیم ملی داشت ولی همانطور که خود او قبل از اینها گفته بود تصمیم‌ها در فوتبال حرفه‌ای گاهی فقط کاری هستند و در نقطه مقابل خواست احساسی ما قرار دارد.

عرب درباره واکنش تند سروش رفیعی به تصمیم باشگاه گفت: ما در این ارتباط تصمیم‌گیر نبودیم، هرچند تصمیم‌های کالدرون را به طور کامل در چارچوب اختیارات و وظایف محوله به وی می‌دانیم و از این تصمیم‌ها حمایت می کنیم. وقتی صحبت از حمایت تمام عیار از تیم و سرمربی می‌شود باید در این شرایط هم باشد. هرچند همان طور که گفتم خودشان هم از اینکه ناچار به چنین انتخابی بودند ناراحت شدند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره شرایط رادوشوویچ هم اظهار کرد: ترجیح ما به دلایلی این است که رادو را حفظ کنیم ولی باز تاکید می‌کنم تصمیم‌گیری درباره وضعیت بازیکنان با سرمربی تیم است. هیچ چیز به او تحمیل نمی شود. یادآوری می‌کنم، مساله شایان، نشان داد که کالدرون با باشگاه هم تعارف ندارد و سرمربی اختیار تام دارد.

عرب درباره شایعات مطرح شده مبنی بر احتمال حضور پیام صادقیان در پرسپولیس افزود: با توجه به وضعیت لیست و نظرات سرمربی، وی به هیچ عنوان در برنامه‌های باشگاه نبوده و هیچ مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی هم نداشته‌ایم.

وی درباره احتمال جذب طارمی نیز اضافه کرد: از ابتدای فصل نقل و انتقالات تاکنون به او فکر می‌کردیم و می‌کنیم ولی همانطور که خود او اعلام کرد در حال حاضر برنامه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارد.

عرب درباره شرایط پرداخت دستمزد کالدرون نیز گفت: در این ارتباط با هم صحبت داشته‌ایم و در جریان روند کار قرار دارد و مساله به انتقال پول برمی گردد ولی موضوع نگران کننده‌ای نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =