۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۱
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 83400567
۰ نفر

برچسب‌ها

رونق تولید در کارخانجات انار با مصوبات جدید

کرمان- ایرنا - امروز با حضور استاندار کرمان، برخی مدیران ادارات کل استان و نمایندگانی از بانک ها در شهرستان انار مصوبات جدیدی در راستای حرکت چرخ کارخانجاتی که باظرفیت کامل کار نمی کردند ارائه شد.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید استاندار کرمان از برخی طرح های شهرستان انار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این بازدید نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان هم برگزار شد و در این جلسه به برخی موارد و مشکلات تولید کنندگان رسیدگی شد.

احمد انارکی محمدی تصریح کرد: به دلیل وجود سختی بالای آب و ای سی بالای این آب در همه جای این شهرستان، در شهرک صنعتی انار نیز مشکل آب آشامیدنی وجود دارد که قرار شد جابجایی چاه آب آشامیدنی در جهت تغییر سختی آب انجام شود.

وی افزود: در بازدید از کارخانه تولید سیم و کابل پیشرو انار که سالانه ۱۲ هزار تن کابل تولید می کند، مشکل عدم توانایی پرداخت سود بانکی را دارد؛ این کارخانه ملزم به پرداخت سود، جریمه و دیرکرد ۱۸ درصد بود که در این جلسه قرار شد سود تسهیلات این کارخانه به میزان ۶ درصد کاهش یابد.

انارکی محمدی خاطرنشان کرد: کارخانه پلی اتیلن انار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به بانک تجارت بدهکار است لذا در این جلسه یک ماه به صاحب این کارخانه فرصت داده شد تا طلب خود را از شهرداری و آب و فاضلاب انار جمع آوری و بدهی خود به بانک را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: کارخانه تولید لوله پی وی سی انار نیز که در سال ۹۶ به میزان ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده و در حال حاضر نیز باید ماهانه ۴۵ میلیون تومان پرداخت کند که توان پرداخت این قسط برای صاحب کارخانه مشکلی بود که در این ستاد مطرح و قرار شد بانک ماهانه به مبلغ ۲۵ میلیون تومان از این کارخانه اقساط تسهیلات را دریافت کند تا رونق تولید را در این کارخانه شاهد باشیم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین کارخانه تولید مفتول آلومینیوم نیز که متعلق به آقای بافقی است در سال ۹۶ مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی درخواست داده بود اما مشکل ضامن داشت که قرار شد ارزیابی مجدد شود تا بتواند تسهیلات را دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه بیش از ۱۶ طرح صنعتی، مرغداری، کشاورزی و غیره مطرح شد که دارای مشکل و موانعی از جمله زیست محیطی، آب، گاز و غیره بود و خوشبختانه این مشکلات مرتفع شد.

۷۴۳۳/ ۷۴۲۰/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =