شغل اولی‌های کردستان با حمایت دولت به‌کارگیری می‌شوند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: شغل اولی‌های این استان در قالب طرح حمایتی دولت با پرداخت ۳۰ درصد حقوق پایه، به‌کارگیری می‌شوند.

برهان صلواتی روز چهارشنبه اظهار داشت: بر اساس این طرح که در قالب یارانه دستمزد تعریف شده آن دسته از کارفرمایانی که اقدام به بکارگیری شغل اولی ها کنند از سوی دولت ۳۰ درصد حداقل حقوق پرداختی مصوب شورای عالی کار، کارگران شان ر ا پرداخت می شود.

وی افراد مشمول این طرح را کارجویان ۲۰ تا ۳۵ ساله اعلام کرد و افزود: دیپلمه ها و دانش آموختگان دانشگاهی در همه شهرستان های تابعه به جز مرکز استان که فاقد سابقه پرداخت بیمه برای مدت سه ماه یا بیشتر باشند می توانند از مزایای اجرای این طرح تشویقی دولت بهره مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اضافه کرد: در این طرح کارفرمایان بخش خصوصی و تعاونی که نسبت به جذب و بکارگیری افراد مشمول (شغل اولی ها) اقدام کنند به مدت ۱۲ ماه از پرداخت ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار معاف شده و این مبلغ توسط دولت به حساب کارفرما واریز می شود.

صلواتی یادآور شد: پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال را هدف اصلی این طرح است.

وی گفت: کاهش هزینه های نیروی کار برای کارفرما، افزایش فرصت اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاهی و ایجاد انگیزه و تشویق کارفرما در بکارگیری شغل اولی ها و معتادان بهبود یافته از جمله رویکردهای مدنظر در این طرح است.

۷۳۴۹/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =