۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۵
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83400546
۰ نفر

برچسب‌ها

یزد در صدر جدول سرمایه گذاری گردشگری قرار دارد

یزد - ایرنا - معاون سرمایه ‌گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استان یزد در صدر جدول سرمایه گذاری بخش خصوصی کشور در حوزه های مختلف گردشگری قرار دارد و در این زمینه نمونه است.

حسین اربابی روز چهارشنبه در نشست شورای راهبردی میراث جهانی یزد با بیان اینکه شهر یزد یک مجموعه‌ای از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است افزود: بیشترین تاسیسات گردشگری در حوزه سرمایه گذاری مربوط به این استان است که سال گذشته در این زمینه رتبه نخست را کسب کرد.

وی خاطر نشان کرد: همه مسوولان استان یزد اعم از مدیریت ارشد، فرمانداران، شهرداران و معاونان استاندار، گردشگری با حفط موزاین میراثی در اولویت فعالیت‌های آنها قرار دارد که جای قدردانی دارد.

اربابی ادامه داد: با توجه به اینکه یزد یک استان کویری است توانسته از کمترین امکانات بیشترین بهره برداری داشته باشد در صورتی که استانهای بهره مند از مواهب طبیعی متاسفانه نتوانستند به این جایگاه از لحاظ جذب گردشگری و سرمایه گذاری دست یابند.

وی گفت: قول می دهیم که هر آنچه در منابع، اختیارات و ارتباطات داشته باشیم برای استان یزد سنگ تمام بگذاریم و فرآیندها را برای حضور سرمایه‌گذاران در این استان به کمترین زمان ممکن تقلیل دهیم تا بتوان از ظرفیت بسیار خوب این استان در بخش سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری استفاده کرد.

اربابی افزود: همچنین با وزارت نیرو تفاهمنامه ای منعقد شده که تنوع بهره‌برداری از منابع آبی را به سمت گردشگری سوق دهیم.

امروز همچنین با حضور حسین اربابی معاون سرمایه گذاری و محمد حسن طالبان معاون میراث فرهنگی، ۲ واحد اقامتی و پذیرایی در یزد به بهره برداری رسید.

مجموعه پذیرایی و گردشگری عمارت وکیل با زیربنای سه هزار و ۵۰۰ متر مربع و ۷ طبقه از جمله این واحدهاست؛ میزان سرمایه گذاری برای این واحد پذیرایی ۵۵ میلیارد تومان است و برای ۱۸۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.

همچنین اقامتگاه سنتی "آرا" هم با ۱۰ اتاق و ۲۲ تخت با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید و برای ۵ نفر ایجاد اشتغال کرد.

۲۰۸۸/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =