شهرک شیلاتی استان بوشهر ۳۶۰۰ میلیارد ریال ظرفیت سرمایه گذاری دارد

بوشهر -ایرنا- سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ظرفیت جذب سرمایه گذاری برای تولید و اشتغال در شهرک شیلاتی استان بوشهر در زمینه آبزیان و کشاورزی وجود دارد.

عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در نشست با معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برای توسعه باید نیروهای جویای کار از ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف بهره‌مند شده تا مشارکت اقتصادی افزایش یابد.

وی با اشاره به نشست اخیر فرمانداران با معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: در این نشست معاون اول رئیس جمهوری عنوان کرده "۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات اشتغال روستایی جذب نشده و اگر این میزان اعتبار جذب شود سهمیه استان‌ها ابلاغ می شود" این اتفاق می تواند نقشی مهم در تولید و اشتغال کشور داشته باشد.

استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت های این استان در زمینه گردشگری، کشاورزی و شیلات امکان ایجاد اشتغال جدید در استان وجود دارد طوریکه زمینه تولید ۸۰ هزار تن میگوی پرورشی سال آینده در این استان وجود دارد.

گراوند اضافه کرد: این میزان تولید فرصت خوبی برای جذب نیروهای کار است.

وی افزود: در صورت تامین منابع مالی و روان‌سازی کارها توسط دستگاه‌های اجرایی ظرفیت بسیار خوبی در استان برای تولید و اشتغال وجود دارد.

گراوند گفت: سال گذشته ۱۰۳ هکتار طرح گلخانه ای در استان بوشهر اجرا و امسال نیز ۳۰۰ هکتار طرح کشاورزی و گلخانه ای پیش بینی شده که در صورت تحقق ۵۵ هزار تن محصول کشاورزی دراین استان تولید می شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک بخش شورای هماهنگی اقتصاد مقاومتی با تائید رهبر معظم انقلاب و در بخش دیگر ابلاغیه جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد بخشودگی و تقسیط جرائم تا ۶۰ ماه فرصت خوبی برای رونق تولید و اشتغال در کشور فراهم می کند.

حاتم شاکرمی بیان کرد: با همت استاندار و مسئولان استانی، وضعیت استان بوشهر در زمینه مشکلات واحدهای تولیدی نسبت به سایر استان‌ها بهتر است ضمن اینکه ما آمادگی کامل برای بررسی پیشنهادهای استانی با هدف رونق تولید و اشتغال وجود دارد.

وی تاکید کرد: نباید از ظرفیت‌های ایجاد اشتغال و تولید دراستان‌ها غفلت کرد زیرا این امر فرصت بسیار خوبی برای افزایش اشتغال در کشور خواهد بود.

۶۰۴۷/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =