۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83400483
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری شورای مسکن شهرستان ریگان در «کَپَر»

کرمان- ایرنا- وجود ۲هزار و ۵۰۰واحد خشتی و کپری در شهرستان ریگان فرماندار این شهرستان را بر آن داشت تا اعضای شورای مسکن را در یکی از منازل کپری گردهم آورد تا متولیان امور و برنامه ریزان شرایط زندگی در کپر آن هم در منطقه کویری که همواره ساکنانش در معرض هجوم شن های روان و ریزگردهای گاه و بیگاه قرار دارند را نیز حداقل برای ساعاتی تجربه کنند.

به گزارش ایرنا، ابتکار فرماندار ریگان که نشست این ماه شورای مسکن شهرستان را بجای سالن خنک از وزش ملایم باد کولر گازی در خانه ای کپری همجوار کویر در معرض باد سوزان توام با ریزگردها و حرکت شن های روان برگزار کرد می تواند به سهم خود تلنگری در شتاب بخشی به روند جهاد مسکن سازی مطلوب و جمع آوری‬ منازل کپری در این مناطق باشد.

فرماندار ریگان روز چهارشنبه در شورای مسکن این شهرستان افزود: ساکنان ۲۵۰۰ واحد کپری و خشت و گلی در این منطقه در شرایط سختی زندگی می کنند و این آلونک های غیر مطئون جان آنان را هر لحظه تهدید می کند.

امین باقری با بیان اینکه به‌دلیل گرمای شدید در شهرستان ریگان ساکنان کپرنشین در بدترین شرایط زندگی می‌کنند، خواستم امروز اعضای شورا شرایط سخت این کپرنشینان را بیشتر و بیشتر درک کنند.

فرماندار یا اشاره به اینکه در سالجاری امسال سهیمه ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی ۴۳ متری با تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی به ریگان اختصاص یافته است، اظهار داشت: ما در این کپرها مشکلاتی نظیر عقرب‌گزیدگی، آتش‌سوزی و برق‌گرفتگی را داریم و مردم در کپرهای ۱۲ متری با چند فرزند زندگی می‌کنند.

شهرستان کویری ریگان در ۲۸۵ کیلومتری شرق کرمان قرار گرفته و این روزها به لحاظ وجود ریزگردهای بیش از حد مجاز دومین نقطه کشور پس از خوزستان به لحاظ کانون ریزگردها قلمداد می شود.

۷۴۴۲/‏‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =