سازمان تامین اجتماعی مجوز احداث پلی کلینیک بروجن را صادر می‌کند

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات ساخت پلی کلینیک تأمین اجتماعی بروجن در زمینی جداگانه از درمانگاه کنونی نیاز به مجوز هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی دارد که بزودی از سوی این سازمان صادر می شود.

به گزارش ایرنا، خدیجه ربیعی فرادنبه روز چهارشنبه در شورای اداری شهرستان بروجن تاکید کرد: برای راه اندازی این پلی کلینیک حداقل ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی افزود: واگذاری کامل زمین به سازمان تأمین اجتماعی از شرط‌های اصلی این سازمان برای آغاز عملیات اجرایی پلی کلینیک است.

ربیعی فرادنبه تصریح کرد: این مساله باید با مشارکت بخش‌های خصوصی و دولتی هر چه سریع‌تر رفع و زمین مورد نظر به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود.

وی یادآور شد: با تلاش‌های همه جانبه و بی وقفه مسئولان دستگاه‌های اجرایی کشوری، چهارمحال و بختیاری شهرستان و بروجن ۱۴۰ میلیارد ریال برای ساخت و ساز فضاهای آموزشی مدارس این شهرستان اختصاص یافت.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۳۰ درصد مدارس این شهرستان تخریبی بود که خوشبختانه با تسریع در روند بهره برداری از پروژه‌های ساخت و ساز فضاهای آموزشی مدارس شهرستان بروجن سرانه فضاهای تخریبی این شهرستنان کاهش می‌یابد.

ربیعی فرادنبه تاکید کرد: مسئولان ملی برای تکمیل و تجهیز پروژه‌های ساخت و ساز فضاهای آموزشی مدارس شهرستان بروجن قول مساعد داده‌اند.

وی افزود: اختصاص ردیف ملی در بودجه ۱۳۹۸ برای پروژه‌های چهار خطه سه راهی بروجن – بلداجی – چغاخور و احداث کمربندی شمال بروجن نقش مهمی در کاهش ترافیک ترانزیتی، کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و افزایش جذب گردشگران داخلی و خارجی در شهرستان بروجن دارد.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دانشکده فنی و مهندسی و منابع طبیعی بروجن با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی که از ۱۵ سال قبل آغاز و موافقت اصولی آن در سال ۱۳۹۴ باطل شده بود، با پیگیری‌های صورت گرفته تمدید و احیا می‌شود.

وی یادآور شد: در این راستا ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات در اختیار مجمع نمایندگان، استانی و ملی اختصاص داده شد.

ربیعی فرادنبه اظهار داشت: از وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری انتظار می‌رود تا در کنار بهره برداری از دانشکده فنی و مهندسی و منابع طبیعی بروجن رشته‌های جدید هم در مهر ۱۳۹۸ به این دانشکده اختصاص یابد.

وی گفت: همدلی، وفاق، صبوری و نجابت بین مردم و مسئولان شهرستان بروجن از مهمترین عوامل موفقیت طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در این شهرستان است.

سرپرست اداره کل بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بهزیستی به تازگی به عنوان دستگاه متولی سلامت اجتماعی معرفی شده است.

معصومه محمدی تصریح کرد: سلامت اجتماعی نیاز خاص تمامی افراد در شهرها، روستاها و نقاط مختلف از بدو تولد تا بزرگسالی محسوب می‌شود.

وی افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی از مهمترین برنامه‌های بهزیستی و نیازمند همکاری تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری و شهرستان‌های تابعه است.

محمدی تاکید کرد: پارسال تعهد اشتغال بهزیستی چهارمحال و بختیاری ۹۷۷ نفر بود که با تلاش‌های صورت گرفته این میزان برای ۲ هزار و ۸۲۰ نفر محقق شد.

وی یادآور شد: شبکه‌های مجازی از عوامل بروز آسیب‌های اجتماعی بین خانواده‌ها و فرزندان به شمار می‌رود.

محمدی اظهار داشت: در چهارمحال و بختیاری ۳۲ هزار معلول در قالب ۳ هزار و ۳۰۰ خانوار خدمات خود را از بهزیستی استان دریافت می‌کنند.

به گزارش ایرنا، بروجن در ۶۰ کیلومتری شهرکرد واقع شده است.

۲۰۹۷/‏۷۳۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =