آمادگی ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی برای حضور در المپیاد ورزشی

تهران- ایرنا- تاکنون ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی برای حضور در چهاردهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی متشکل از ورزشکاران، کادر فنی، سرپرستان و همراهان تیم، حضور خود را برای شرکت در چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی قطعی کرده‌اند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی نیشابور، علوم بهزیستی، رفسنجان، مشهد، اهواز، فسا، زاهدان، بابل، شیراز، دزفول، مازندران، لارستان و مراغه با جمعیت دانشجویی ۶۳۱ نفر، جز نخستین دانشگاه‌هایی هستند که برای حضور در المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر علوم پزشکی اعلام آمادگی کردند.

دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در تدارک ثبت نام و آمادگی حضور در این رویداد ورزشی هستند و پیش بینی می‌شود میزان استقبال و مشارکت دانشگاه‌ها برای حضور در المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر گسترده باشد.

با توجه به برگزاری این المپیاد ورزشی در دو مقطع زمانی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز و ضرورت اخذ اطلاعات و آمار شرکت کنندگان برای برنامه‌ریزی دقیق و پیش بینی امکانات مناسب، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی باید جدول اعلام آمادگی اولیه خود را بر اساس تعداد نفرات مورد نظر در جدول، به تفکیک هر رشته تکمیل و به معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ارسال کنند.

چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی در دو مرحله امسال در بازه زمانی ۲۰ مرداد تا هشتم شهریور به میزبانی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ۹‌رشته ورزشی والیبال، بسکتبال، فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دوومیدانی، تیراندازی و کاراته برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =