مباحث اجتماعی و اقتصادی جزء جدایی‌ناپذیر طرح‌های عمران شهری است

ارومیه- ایرنا- سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: توجه به مباحث اجتماعی و اقتصادی به عنوان جزء جدایی‌ناپذیر عمران شهری باید مدنظر مدیران بخش سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها قرار گیرد.

پیمان آرامون روز چهارشنبه در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری شهرداری‌های سراسر کشور در ارومیه افزود: باید در کنار توجه به این موارد، ارتقای سطح خدمات به مردم را در قالب طرح‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد یک شبکه توانمند در دستور کار قرار داد.

وی اضافه کرد: ساماندهی ترافیک، تقویت سیستم حمل ونقل درون شهری، ساماندهی مبلمان و پسماند شهرها و روانسازی معابر از جمله دیگر مواردی است که باید مورد توجه مدیران حوزه سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها باشد.

وی بر حفظ اصالت و کالبد شهرها بر اساس معماری اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: در طرح‌های شهری هرچه از این اصل و بنیان فاصله گرفته ایم، شاهد افزایش مشکلات و نارضایتی بوده‌ایم.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: رشد جوامع شهری و گسترش شهرها ضرورت توجه به حوزه های عمرانی و زیرساختی را دوچندان ساخته است و برای امکان پاسخگویی به این نیاز با توجه به مشکلات مالی و اقتصادی که بیشتر شهرداری ها با آن درگیر هستند باید زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در طرح های عمران شهری تسهیل شود.

اجلاس مدیران سرمایه گذاری شهرداری های سراسر کشور به میزبانی ارومیه برگزار شد و در این اجلاس، موارد مهم حوزه های سرمایه گذاری در بخش مشکلات پیش رو و مزیت های شهری مورد بررسی قرار می گیرد.

آذربایجان غربی بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار جمعیت شهری دارد که در بیش از ۴۰ شهر استان زندگی می کنند؛ از این میزان ۷۵۰ هزار نفر شهروند ارومیه ای هستند.

۸۱۳۷/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =