مشارکت حداکثری و قانون‌مداری از اصول اساسی انتخابات در ایران است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: جلب مشارکت حداکثری در کنار قانون‌مداری از جمله مهمترین اصول اساسی انتخابات در ایران است که در انتخابات پیش رو نیز بر این امر توجه ویژه‌ای انجام می‌شود.

علی مصطفوی روز چهارشنبه در دیدار رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان‌غربی که به مناسبت سالروز تشکیل این نهاد برگزار شد، افزود: علاوه بر آن، بی طرفی و امانتداری نیز اصول اساسی انتخابات در ایران اسلامی به شمار می رود که همه ما وظیفه داریم این موارد را رعایت کنیم.

وی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند سال جاری اضافه کرد: همه دست اندرکاران انتخابات باید در جهت برگزاری انتخابات قانونمند، سالم و توام با مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی به طور متوسط هر سال یک انتخابات برگزار شده است، بیان کرد: این امر نشان دهنده وجود مردم سالاری دینی به معنای واقعی در کشور است.

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: رعایت مرّ قانون مهم‌ترین اصل در برگزاری انتخابات است و در همین راستا هیات نظارت و بازرسی استان بر اساس قانون به وظایف خود عمل خواهد کرد.

قنبر کریم نژاد اظهار امیدواری کرد که با تلاش و همدلی مسوولان و اعضای هیات های اجرایی و نظارت استان شاهد برگزاری انتخاباتی قانونمند و پرشور در آذربایجان غربی باشیم.

۲۴ تیر سالروز تشکیل شورای نگهبان قانون اساسی به فرمان امام راحل در کشور است.

۸۱۳۷/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =