۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83400337
۰ نفر
طلال سلمان: نفت و گاز کشورهای اسلامی در خدمت تل آویو است

تهران-ایرنا- طلال سلمان روزنامه نگار مطرح لبنانی روز چهارشنبه نوشت: سران عربستان و امارات خواهان سرسپردگی به آمریکا هستند و در حال حاضر نفت و گاز کشورهای اسلامی و عربی در خدمت تل آویو است.

سلمان در سرمقاله خود در پایگاه خبری "علی الطریق" می نویسد: گویا زمان هم پیمانی های خارجی فرا رسیده است؛ اما این بار با پوشش و عنوانی دیگر به نام رویارویی اسلام سنی با ایران و قدرت های سیاسی وابسته به آن از حزب الله در لبنان و گروه های شیعه در عراق گرفته تا گروه های فلسطینی حماس و جهاد اسلامی و گروه های مشابه که همواره با دشمن اسرائیلی مبارزه می کنند.

سلمان می افزاید: تلاش های آمریکا و برخی از کشورهای عربی در راس آنها عربستان و امارات در ایجاد چند دستگی میان عرب ها به ثمر نشست!

همراهی عرب ها با آمریکا همیشه یا به بهانه رویارویی با ایران و سرپوش گذاشتن بر سرسپردگی مطلق شان به دولت آمریکا و سازمان اطلاعاتی شان بوده است یا برای حمایت قدرت های بزرگ از ثروت های اسطوره ای آنها. ثروتهایی که حکام سعودی و امارات آن را در اختیار دارند.

با همین بهانه هاست که پادشاه عربستان و بن سلمان ولیعهدش و سایر رهبران و شیوخ عرب، سیاست های کاخ سفید را سنگر امنی برای خود می دانند حتی اگر رئیس جمهور آمریکا (دونالد ترامپ) با توئیت های صبحگاهی و تهدیدات شبانه ش آنها را خوار کند، باز سکوت می کنند.

جارد کوشنر داماد ترامپ با طرح معامله قرن عرب ها را هدف قرار داده تا آنها را دوباره به عصر ظلمت و عقب ماندگی و استعمار و سیطره اسرائیلی ها بازگرداند. قسم به ایمان که آنها خواهان تسلیم شدن و سرسپردگی هستند.

در گذشته این رهبری آمریکا بود که برنامه می ریخت، تصمیم گیری می کرد و کشورها را به همپیمانی فرا می خواند و یا مانع آنها می شد اما امروز اوضاع فرق کرده است.

امروز و در سایه عقب ماندگی عرب ها، این رهبران کشورهای عربی هستند که با نفت و گاز خودشان با پای خود به خط مقدم (رابطه با آمریکا و اسرائیل) رفته اند. خود را پشت دین حنیف اسلام مخفی و واقعیت و ماهیت واشنگتن و تل آویو را پنهان می کنند و سعی دارند آنها را حامی اسلام و پشتیبان وحدت ادیان آسمانی نشان دهند و بگویند که دشمن واقعی، فقیران عرب هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =