تسهیلات ۴۰ طرح اشتغالزایی در دیواندره پرداخت شد

سنندج - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) دیواندره گفت :در سه ماهه اول سال جاری ۴۰ طرح اشتغالزایی به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرد.

محمدایازی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: درسه ماهه اول سال جاری علاوه بر ۴۰ طرح، ۲ طرح اشتغالزایی روستایی با هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات مورد نیاز به بانک قرض الحسنه و صندوق امدادولایت معرفی شده اند که تا کنون برای ۱۴ طرح به میزان ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: با این طرح ها برای ۷۵ نفر بطور مستقیم در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، دامپروری و صنایع دستی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت ستاد زکات شهرستان هم اکنون آغاز شده است افزود: پیش بینی جمع آوری زکات دیواندره در سال ۹۸ حدود ۲۳ میلیارد و ۸۷ میلیون ریال بوده که تا کنون ۷۰ درصد آن محقق شده و بقیه تا پایان برداشت گندم انجام می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دیواندره گفت: درسه ماهه اول سال جاری برای خرید جهیزیه ۴۰ نو عروس نیازمند شهرستان یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و برای کمک هزینه تحصیلی مبلغ ۵۲۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

ایازی افزود: امسال در حوزه ساخت و تعمیرات مسکن نیز چهار باب مسکن روستایی و ۶ باب مکسن شهری در دست اقدام است که با اعتبار چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بلاعوض و چهار میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه در دست اقدام است.

ایازی با اشاره به بارندگی و سیل فروردین سال جاری و خسارات ناشی از آن اظهار داشت: کمیته امداد ۴۵۸ میلیون ریال بصورت بلاعوض به آسیب دیدگان تحت پوشش خود پرداخت کرده است.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۹۵ کیلومتری شمال شهر سنندج مرکز کردستان قراردارد.

۷۳۵۳ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =