۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 1469
کد خبر: 83400329
۰ نفر

برچسب‌ها

امنیت بر محور مردم‌ شکل می‌گیرد

تهران- ایرنا- سخنگو و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: امنیت زمانی محقق می‌شود که همگان به میدان بیایند و مردم مولفه اصلی باشند و ۷۰ درصد این موضوع بر پایه مردم محوری است.

سردار سعید منتظرالمهدی روز چهارشنبه در دوره آموزشی توجیهی مدیران و مجریان طرح نماد، گفت: به فرموده امیرالمومنین چهار چیز را باید از خود دور کرد؛ عجله، لجبازی، خودبزرگ‌بینی و سستی و کاهلی. مربیان و معلمان باید در این موارد پیش قدم باشند.

وی ادامه داد: همه می‌دانیم که جرم سیمای جامعه را لک‌دار، ذهن افراد را مکدر و ایمنی و آرامش شهروندان را مخدوش می‌کند؛ لذا توجه به آسیب‌های اجتماعی بسیار اهمیت دارد.

سخنگو و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در گذشته مداخلات مقابله‌ای برای برخورد با آسیب‌های اجتماعی بود، اما با ورود به هزاره سوم این رویکرد تغییر یافت و روش‌های تک‌بعدی جای خود را به روش‌های دیگر داد.

وی در ادامه به فقدان گفتمان در خانواده‌ها و ایجاد آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و با طرح این سوال که نقش معلم و دانش‌آموزان در بروز آسیب‌های اجتماعی چه میزان است، گفت: طرح نماد حاصل تلاش همکاران زیادی است و اهتمام ویژه این افراد ستودنی است. در ستاد مبارزه با مواد مخدر رویکرد پیشگیری را مدنظر داریم.

سخنگو و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: ما باید در مدرسه کاری کنیم که دانش آموزان توانمند و تاب‌آور شوند که این موضوع با آموزش امکان‌پذیر است. باید بتوانیم در مدارس کاری کنیم که دانش‌آموزان در مواجهه با هیجانات آن را شناسایی و کنترل کنند.

سردار منتظرالمهدی در ادامه شرایط و بستر آموزش را بسیار مهم دانست و گفت: باید بتوانیم از میزان استرس بکاهیم تا به تبع آن از میزان آسیب‌های اجتماعی کاسته شود.

وی در پایان گفت: وجود ۲ میلیون و ۸۰۰ دانش‌آموز حافظ قرآن در آموزش و پرورش بسیار خوب است و می‌توان با مشارکت خانواده و مدرسه از میزان آسیب‌ها بکاهیم.

طرح ملی نماد مجموعه‌ای نظام یافته از خدمات و برنامه‌ها است. هدف این طرح مراقبت دانش‌آموزان در برابر رفتارهای پر خطر، آسیب‌های اجتماعی و جرائم از طریق مداخله به موقع و موثر است.

دوره آموزشی طرح ملی نماد، نظام مراقبتی اجتماعی دانش‌آموزان سراسر کشور، ویژه عوامل اجرایی وزارت آموزش و پرورش در استان ها امروز و فردا در اردوگاه شهید باهنر برگزار می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =