۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 1573
کد خبر: 83400328
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ربع قرن الکامپ

محمدباقر اثنی‌عشری | رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور
ربع قرن الکامپ

تهران-‬ ایرنا-‬ نمایشگاه بین‏‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) را می‏‌توان بزرگ‌ترین و قدیمی‏‌ترین رویداد فناورانه کشور دانست که امسال ربع قرن حضور خود تجربه را می‌‏کند.

بیست و پنجمین دوره الکامپ با شعار «#آینده_بهتر» پر شور و با استقبال گسترده فعالین بخش‌‏های خصوصی و دولتی و استارت‏آپ‌‏ها با هدف ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان و عمق‌بخشی به اقتصاد زیست‌بوم فناوری کشور، از ۲۷ تا ۳۰ تیر ۱۳۹۸ برگزار می‌‏شود.

اگر چه بخش‌‏های مختلف صنعت فناوری اطلاعات هم‌زمان نشیب و فرازهایی را طی سال گذشته و سال جاری تجربه کرده و می‏‌کنند، ولی استقبال از الکامپ در سال جاری که طی چند سال اخیر بی‏‌سابقه بوده، شاهدی است بر این مدعا که در مجموع این بخش به آرامی رشدی مثبت را سپری می‏‌کند. این رشد حاکی از شکل‏‌گیری یک روند توسعه‏‌ای در اقتصاد کشور بر پایه فناوری اطلاعات است.

الکامپ بیست و پنجم هم‏سو و هم‌‏جهت با الکامپ‏‌های پیشین، تلاش کرده تا همراه با شکل‏‌گیری روندهای جدید در فناوری اطلاعات توسعه یافته و بخش‌‏های جدیدی را ایجاد کند تا از این مسیر توان‏مندی‌‏ها و ظرفیت‌‏های این فناوری پیشرو و توان‏مندساز را بیش از پیش به مشتاقان عرضه کند. شکل‏‌گیری هسته اولیه «الکام‌‏ترندز» و «الکام‌‏جابز»، حضور پر رنگ استارت‏آپ‏‌ها، مشارکت گسترده سازمان‌‏های متنوع دولتی برای ارائه دستاوردهای خود در حوزه دولت الکترونیکی، حاکی از پویایی فزآینده الکامپ است.

سازمان نظام صنفی رایانه‌‏ای با توجه به ماموریت خود تلاش کرده همه دست‌‏اندرکاران و فعالان بخش‏‌های خصوصی و دولتی را در این آوردگاه گرد هم آورده تا تصویری را از پیشرفت‌‏های حوزه فناوری اطلاعات کشور ترسیم کند؛ با تحریک تقاضای بازار به تعمیق و گسترش اقتصاد کشور با کمک فناوری اطلاعات یاری رساند؛ و در نهایت بستری را برای تعامل و هم‏‌افزایی همه ذی‏نفعان فراهم کند.

ربع قرن تلاش همه دست‏‌اندرکاران را برای برگزاری و توسعه کمّی و کیفی الکامپ باید پاس داشت؛ امّا تمرکز بر روی بازسازی و تحول آن را هم نباید از ذهن دور کرد. به همان اندازه که فناوری اطلاعات و ارتباطات به سرعت مسیر پیشرفت و بلوغ را طی می‏‌کند، لازم است الکامپ هم خود را با این روند وفق دهد تا بتواند یک «نمایشگاه» واقعی از دستاوردهای کشور و بالندگی این صنعت باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =