روند رسیدگی به پیشنهاد وزارت کشور در بهبود ایمنی راه پایان یافت

تهران - ایرنا - روند رسیدگی به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درخصوص بهبود ایمنی راه و توسعه حمل و نقل عمومی در کمیسیون های امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیات دولت پایان یافت.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، در جلسه فرعی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیأت دولت که به ریاست معاون دبیر کمیسیون برگزار شد، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با عنوان «نقشه راه بهبود ایمنی راه‌های کشور و برنامه‌های توسعه حمل و نقل همگانی» مطرح و به درخواست نماینده این سازمان برای بازنگری مجدد از دستور کار خارج شد.

بر همین اساس و با توجه به رشد روند تولید خودرو، افزایش تقاضای سفر و رشد برداشت از معادن پیش‌بینی می‌شود که تعداد کشته‌شدگان تصادفات رانندگی در پایان سال ۱۴۰۶ به بیش از ۱۹ هزار نفر برسد.

بر همین اساس وزارت راه و شهرسازی به منظور ارتقای ایمنی حمل و نقل جاده‌ای و کاهش تعداد کشته‌شدگان تصادفات رانندگی، نسبت به تهیه «نقشه راه بهبود ایمنی راه‌های کشور» بر پایه ایمنی راه‌ها و مدل سیستم ایمن (توصیه بانک جهانی برای ارتقای ایمنی راه‌ها) شامل مدیریت ایمنی، راه ایمن، خودروی ایمن، کاربر ایمن و امداد و فوریت‌های پزشکی پس از سانحه، اقدام نمود.

همچنین از آنجایی که توسعه حمل و نقل همگانی، نقش مؤثری در ارتقای ایمنی ایفا می‌کند بدین منظور معاونت حمل و نقل این وزارت به موازات برنامه مورد اشاره، گزارشی در ارتباط با تأثیر برنامه‌های توسعه حمل و نقل همگانی در بهبود ایمنی و کاهش تعداد کشته‌های تصادفات جاده‌ای از طریق انتقال بخشی از بار جاده‌ای بر روی سیستم ریلی و انتقال بخشی از مسافر معابر بر روی سیستم ریلی، هوایی و اتوبوس تهیه و تدوین کرد.

همچنین برآیند موارد فوق در قالب یک مجموعه با عنوان «نقشه راه بهبود ایمنی راه‌های کشور و برنامه‌های توسعه حمل و نقل همگانی» به دولت ارائه شد و در کمیته‌های فرعی و تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست سیر مراحل بررسی خود را آغاز کرد.

در نهایت موضوع پیشنهادی به درخواست نماینده سازمان پیشنهاددهنده از دستور کار کمیسیون خارج شد تا برنامه مورد نظر، متناسب با شرایط جاری کشور بازنگری و مجدد ارائه شود.

بر اساس این گزارش جلسه فرعی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست به ریاست داود آرین معاون دبیر کمیسیون و با حضور نمایندگان وزارت‌خانه های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، نیرو، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور، جهاد کشاورزی، سازمان‌های حفاظت محیط زیست، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ملی استاندارد ایران، برنامه و بودجه کشور، انرژی اتمی ایران، نهاد ریاست جمهوری و بانک مرکزی روز یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیأت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =