۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83400256
۰ نفر
عروسی های پر زرق و برق در هند ضابطه مند می شود

دهلی نو - ایرنا - با مرگ سه کودک از گرسنگی در دهلی نو، دادگاه عالی هند به امضا کنندگان بیانیه‌ای در این زمینه گوش داده و دستور جلوگیری از حیف و میل غذا در مراسم های عروسی، رستوران‌ها و هتل‌ها را صادر کرد و لایحه‌ای در همین مورد برای تصویب و تبدیل به قانون به دولت این کشور ارائه شده است.

به گزارش رسانه‌های هند، ایجاد محدودیت به دلیل تعداد مهمانان، پرزرق و برق دار بودن مراسم، از بین رفتن مواد غذایی در مراسم، مسائل محیط زیستی و آلودگی صوتی تعریف شده است.

در لایحه دادگاه عالی همچنین برای تعداد مهمانان یک مراسم عروسی محدودیت در نظر گرفته شده است. بر اساس لایحه دادگاه عالی تعداد مهمانان باید با توجه به فضای محل برگزاری و ظرفیت پارکینگ در نظر گرفته شود.

همچنین برای مدیران تالارها و محل‌های برگزاری مراسم‌های عروسی جریمه‌های نقدی بسیار سنگین در نظر گرفته شده است. دادگاه عالی اعلام کرده که در صورتی که سازمان‌های برگزارکننده مراسم عروسی قوانین را نقض کنند باید حدود یک میلیون و پانصد هزار روپیه (معادل ۲۲ هزار دلار) جریمه پرداخت نمایند. در صورت ادامه نقض قوانین از سوی این سازمان‌ها، مجوز آنها لغو خواهد شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های هند در دهلی نو حدود ۳۰۰ تالار عروسی وجود دارد اما در فصل عروسی تنها در یک روز بین ۳۰ هزار تا ۵۰ هزار جشن عروسی در این شهر برگزار می‌شوند.

دولت هند قصد دارد خانواده‌های ثروتمند هندی که هزینه‌ای بیش از ۷ هزار دلار برای برگزاری مراسم خود در نظر گرفته‌اند را مجاب کند تا به ازدواج زوج‌های فقیر کمک کنند.

مراسم پر زرق و برق عروسی در دهلی نو مشکلات خاص خود را ایجاد می‌کند. این مراسم معمولاً در مکان‌هایی برگزار می‌شوند که با ترافیک سنگین خیابان‌ها روبرو می‌باشند. همچنین تعداد زیاد مهمان‌ها به مشکل پارکینگ در شهری که ظرفیت ترافیکی بسیار پایینی دارد دامن می‌زند.

از طرفی غذا و آب بسیار زیادی در این مراسم به هدر رفته و بیرون ریخته می‌شوند درحالی که تعداد زیادی کارتن خواب و بی خانمان در سطح خیابان‌های دهلی نو حضور دارند.

بر اساس باورهای دین هندو، فصل ازدواج در هند بین ماه‌های اکتبر تا دسامبر هر سال است. در هند فصل بارانی زمان مناسبی برای ازدواج محسوب نمی‌شود.

ارزش بازار ازدواج در هند هم اکنون حدود یک تریلیون روپیه (معادل تقریبی ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار) است که این بازار به صورت سالانه با یک رشد ۲۵ تا ۳۰ درصدی روبرو است.

هزینه متوسط ازدواج برای هر فرد در هند بین ۲ تا ۵۰ میلیون روپیه (۳۰ هزار تا ۷۴۰ هزار دلار) می‌باشد. تخمین زده می‌شود که یک فرد در هند یک پنجم از کل ثروت انباشته شده در طول عمر خود را صرف هزینه عروسی خود می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =