شرکت‌های نوآور دارای مجوز وام ۵۰ میلیون تومانی می‌گیرند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی به شرکت‌های نوآوری دارای مجوز این دانشگاه خبر داد.

محمدحسین امید روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه ایرنا افزود: با وجود در نظرگرفتن تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی برای شرکت‌ها یا گروه‌های دانشجویی دارای مجوز علمی- کاربردی، تاکنون تعداد محدودی از وام‌ها پرداخت شده است.

وی درباره چرایی محدودیت اعطای تسهیلات با وجود مراجعه تعداد زیادی از دانشجویان عنوان کرد: مراجعه افراد به صورت فردی و بدون مجوز علت اصلی پرداخت نشدن تسهیلات ۵۰ میلیونی به شرکت‌های نوآوری است.

رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی تصریح کرد: در مصوبه اصلی بیان شده که این وام فقط به شرکت‌های علمی کاربردی دارای مجوز اعطا شود. به عبارت دیگر اگر دانشجویان، دانش آموختگان و مدرسان به دانشگاه جامع تعلق داشته باشند و در مراکز نوآوری، شرکت تأسیس کنند، امکان دریافت وام خواهند داشت.

مجوز، تنها شرط اعطای تسهیلات

امید در ادامه با اشاره به سپرده گذاری سه ساله دانشگاه علمی - کاربردی در اعطای تسهیلات ۵۰ میلیونی به شرکت‌های نوآوری، اظهار داشت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته، هنوز چنین روحیه‌ای میان دانشجویان و دانش آموختگان مشاهده نمی‌شود و بسیاری از مراجعه کنندگان تسهیلات، مجوز ندارند از این رو به این گروه از افراد وام تعلق نمی‌گیرد.

تسهیل در اعطای مجوز مراکز نوآوری

رئیس دانشگاه جامع علمی - کاربردی در ادامه به تسهیل قوانین اعطای مجوز به شرکت‌های نوآوری در مراکز این دانشگاه اشاره و عنوان کرد: تا پیش از این برای تأسیس یک شرکت نوآوری و صدور مجوز دو سال زمان نیاز بود در حالی که اکنون در مدت دو ماه می‌توان یک مرکز نوآوری علمی کاربردی تأسیس کرد.

امید افزود: در یک سال گذشته و همچنین سه ماهه نخست سال ۹۸ تعداد مراکز نوآوری علمی - کاربردی از کمتر از ۱۰ مرکز به بیش از ۱۳۰ مرکز رسید و با رشد هزار درصدی روبه رو شد اما با وجود رشد مراکز هنوز شرکت‌های نوآوری شکل نگرفته‌اند.

وی با دعوت از جامعه دانشگاهی علمی کاربردی برای حضور در این عرصه، اظهار داشت: در زمان حاضر پول و تسهیلات موجود است و هر مجموعه دانشجویی که در مرکز نوآوری شرکت تأسیس کرده و مجوز خود را ارائه دهند، به آنان وام تعلق می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =