اولین کمپ ترک اعتیاد بانوان در قوچان افتتاح شد

مشهد- ایرنا- اولین کمپ ترک اعتیاد بانوان روز چهارشنبه با حضور معاون توان‌بخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، فرماندار قوچان و نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی در قوچان افتتاح شد.

رئیس اداره بهزیستی قوچان در حاشیه این مراسم گفت: این کمپ بااعتبار ۷۰۰ میلیون ریال و با زیربنای ۱۵۰ مترمربع توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شد که ظرفیت پذیرش ۳۰ بیمار تمایل به درمان را دارد.

براتعلی دیانت با اشاره به اینکه رویکرد این کمپ پرهیز مدار بوده و از دارو در درمان استفاده نمی‌شود افزود: تیم تخصصی شامل روانشناس مسئول فنی و پزشک و دو مددیار از بهبودیافتگان به جامعه هدف در راستای بهبودی کامل کمک می‌کنند.

وی اضافه کرد: یکی از خدمات مطلوب این کمپ حرفه‌آموزی به بهبودیافتگان است تا با زتوانی لازم در فرد برای بعد از خارج شدن ایجاد نمایند همچنین تا ۶ ماه پس از بهبودی نیز توسط مددیار خانواده مراقبت‌های لازم انجام می‌شود.

رئیس بهزیستی قوچان در خصوص افتتاح مرکز توان‌بخشی معلولان کم‌توان ذهنی زیر ۱۴ سال نیز گفت: این مرکز با ظرفیت ۵۰ نفر به معلولان ذهنی تربیت‌پذیر خدمات آموزشی، تربیتی و توان‌بخشی مثل گفتار درمانی و کاردرمانی ارائه می‌کند.

دیانت اضافه کرد: این مرکز بااعتبار ۷۰۰ میلیون ریال و در فضای ۲۰۰ مترمربع تجهیز شده است که در حال حاضر ۳۳ معلول را خدمت‌رسانی می‌کند.

فرماندار قوچان نیز در این مراسم گفت: موضوعات مرتبط با حوزه مواد مخدر و بهبودیافتگان به‌صورت تخصصی در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بررسی می‌شود و متولیان کمپ در شهرستان به‌عنوان اعضای این شورا مسائل و مشکلات این حوزه را بیان می‌کنند که نظرات به‌صورت کارشناسی بررسی می‌شود.

هادی رجایی نیا افزود: در طول چند سال گذشته تجربه خوبی از کمپ ترک اعتیاد مردان گرفته‌شده و به‌صورت ریشه‌ای نیز برنامه ریزی در زمینه‌های مختلف ازجمله بهبودیافتگان، اشتغال و روانشناسی انجام‌گرفته است.

شهرستان قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع است.

۷۵۰۱/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =