۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83400136
۰ نفر

برچسب‌ها

تنها راهکار حل مشکلات کشور، تقویت تولید است

قزوین – ایرنا - تنها راهکار حل مشکلات کشور در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمنان تقویت تولید است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در آئین تقدیر از واحدهای صنعتی نمونه قزوین که با حضور محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد، افزود: دستگاه‌های اجرایی و قضائی در استان نگاه معطوفی برای حمایت از صنایع دارند و قزوین از جمله استان‌های کشور است که جلسات سران سه قوا برای حل مشکلات واحدهای تولیدی تشکیل می‌شود.

داود محمدی افزود: تنها راهکار حل مشکلات کشور در این شرایط تولید، تولید و تولید است و اگر بخواهیم بر مشکلات فایق آییم باید برای تقویت تولید کمک کنیم.

وی گفت: خوشبختانه در این زمینه سازوکارهای مختلفی مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید طراحی شده است که باید از آنها جهت حل مشکلات کمال بهره را گرفت.

محمدی افزود: این ستاد به صورت منظم در قزوین تشکیل جلسه می‌دهد که اگر مصوبات آنها با سرعت و قاطعیت اجرا شود بخش عمده‌ای از مشکلات حل می‌شود.

این نماینده با اشاره به تأمین سهم صنعت و معدن از تسهیلات و امکانات بانکی، اضافه کرد: حداقل انتظار است که ۴۰ درصد پیش بینی شده سهم صادرات از منابع بانکی اختصاص یابد در حالیکه الان بیشتر تسهیلات به سمت خدمات هدایت شده است.

وی افزود: متأسفانه بخش معدن در استان و کشور از این تسهیلات مغفول مانده درحالیکه در دوره تحریم‌ها بسیار می‌تواند یار و مددکار اقتصاد کشور باشد.

محمدی با بیان اینکه حمایت از واحدهای تولیدی که به اشتغالزایی و رونق اقتصادی منجر نمی‌شوند بی فایده است، افزود: سال گذشته ۱۷ هزار میلیارد تومان از بهین یاب در سطح کشور توزیع شد که هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن به استان برای ایجاد ۲۰ هزار شغل تخصیص یافت که در نهایت پنج تا ۶ هزار شغل بیشتر ایجاد نشد.

وی گفت: بانک‌ها نیز باید توجه کنند که با کاهش ارزش پول ملی باید اعتبارات بیشتری را برای حل مشکلات واحدهای تولیدی اختصاص داده و مساعدت لازم را در این زمینه داشت باشند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانین مزاحم و دست و پاگیر بر سر فعالان اقتصادی گفت: برای حذف قوانین زائد با مشکلی مواجه نیستیم و می‌توانیم از مکانیزم مجلس شورای اسلامی یا راهکارهای دیگر برای رفع آنها اقدام کنیم.

وی افزود: همچنین الان در کمیسیون اصل ۹۰ پرونده‌های در خصوص تخلف در تبدیل آئین نامه‌ها تشکیل شده و موضوع بانکداری بدون ربا و ربح مرکب برای حمایت از تولیدکنندگان در حال بررسی هستند.

در ادامه این مراسم از ۳۲ واحد نمونه تولیدی استان قزوین تجلیل به عمل آمد.

استان قزوین حدود چهار هزار واحد تولیدی دارد.

۶۱۰۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =