۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83400125
۰ نفر

برچسب‌ها

آمار طلاق در گنبدکاووس ۲۵.۴ درصد افزایش یافت

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره ثبت احوال گنبدکاووس درشرق گلستان اعلام کرد که در سه ماه نخست امسال ۱۵۳ فقره طلاق در این شهرستان ثبت شده که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵.۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامحسین مهماندوست روز چهارشنبه درجلسه شوای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی این شهرستان گفت: در این مدت تعداد ۸۳۱ واقعه ازدواج نیز در گنبدکاووس ثبت شده که ۳.۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

وی افزود: میانگین سن طلاق مردان در گنبدکاووس ۳۶.۱۱ سال و در زنا ن ۳۱.۲۵ سال است و میانگین ماندگاری زندگی در طلاق های ثبت شده در سه ماهه نخست امسال ۹.۵ سال می باشد.

مهماندوست همچنین از کاهش ۱۴.۴ درصدی ولادت ها در سه ماهه نخست امسال در گنبدکاووس خبر داد و اضافه کرد: دراین مدت ۱۶۸۴ واقعه ولادت رخ داده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۸۳ نوزاد معادل ۱۴.۴ درصد کمتر بوده است.

وی به ثبت ۳۶۲ واقعه وفات در گنبدکاووس طی سه ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: میزان ثبت این واقعه نیز در این مدت ۱.۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

رییس اداره ثبت احوال گنبدکاووس با قدردانی از تلاش دهیاران، مسوولان آرامستان های مناطق شهری و روستایی، خانه های بهداشت، مراکز درمانی و بیمارستانی و پزشکی قانونی برای همکاری با این اداره و ثبت وقایع حیاتی، بالاخص وفات و ولادت ها، ادامه داد: هم اکنون ۱۰۰ درصد وقایع ولادت ها و وفات ها در مهلت قانونی ۱۰ و ۱۵ روزه ثبت می شود.

مهماندوست گفت: اداره ثبت احوال گنبدکاووس درثبت وقایع حیاتی چهارگانه و انجام دیگر وظایف محوله در چند سال اخیر همواره حائز رتبه اول یا دوم استان گلستان بوده است.

وی از صدور کارت هوشمند ملی برای ۸۵.۲ درصد واجدین شرایط در گنبدکاووس نیز خبر داد و افزود: از مجموع ۲۸۶ هزار و ۷۳ فرد بالای ۱۵ سال در این شهرستان تاکنون از ۲۱۸ هزار و ۱۲۷ نفر آنان درخواست صدور کارت هوشمند ملی دریافت شده که ۱۸۷ هزار و ۸۱۷ فقره آن تحویل متقاضیان شده است.

مهماندوست با اشاره به کاربردی شدن ارائه کارت هوشمند ملی از اول خرداد امسال در ادارات و نهادهایی که دارای دستگاه کارتخوان این نوع کارت هستند، از افرادی که تاکنون درخواستی برای صدور کارت هوشمند ملی نداده اند تقاضا کرد تا با مراجعه به دفاتر خدماتی ثبت احوال نسبت به ارائه درخواست اقدام نمایند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

/‌۳۰۳۹/‌۱۸۶۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =