۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83400120
۰ نفر

برچسب‌ها

حامیان ورزش کردستان را حفظ کنیم
تمرین تیم آوالان کامیاران

سنندج - ایرنا - پیدا کردن حامی مالی در استان کردستان که شرایط اقتصادی مناسبی ندارد حتی برای سرمایه گذاری هم دشوار است چه برسد اینکه کسی پیدا شود برای حمایت از ورزش وارد میدان شود، اما با همه اینها حفظ حامیان اندک این بخش نیاز به تلاش بیشتری دارد.

سرمربی تیم فوتبال آوالان کامیاران روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: وقتی یک حامی مالی (اسپانسر) به حوزه ورزش پا می گذارد و به عنوان مثال از تیمی حمایت می کند باید مسئولان در حوزه های دیگر به میدان بیایند و شرایط را برای فعالیت و کار او آماده کنند.

حمید امامی با اشاره به وضعیت تیمش برای شرکت در رقابت های فصل آینده لیگ دسته ۲ کشور اظهار داشت: حامی مالی تیم آوالان برای ساخت خوابگاه بازیکنان اعلام آمادگی کرده اما مسئولان به با این توجیه که مالکیت زمین ورزشگاه آزادی در اختیار اداره ورزش و جوانان نیست اجازه ساخت و ساز خوابگاه در این محل ندادند.

وی اضافه کرد: این سرمایه گذار حتی اعلام آمادگی کرد اگر زمینی در اختیار او قرار دهند در مکان دیگری نزدیک به ورزشگاه، این خوابگاه که نیاز اساسی تیم است را می سازد اما تاکنون اقدامی از سوی مسئولان شهرستان کامیاران و استان کردستان صورت نگرفته است.

امامی افزود: این سرمایه گذار کامیارانی حوزه ورزش که در این شرایط به یاری تیم آمده است حتی مالکیت خوابگاه را هم برای خود نمی خواست اما هنوز پیگیری ها و رایزنی هایش برای تحقق این مطالبه مهم ورزش شهرستان به نتیجه نرسیده است.

تماشاچیان ورزشگاه آزادی کامیاران ۹۰ دقیقه ایستاده تیم را تشویق می کنند

وی گفت: با اینکه این حامی مالی به حمایت تیم آوالان اقدام کرده، مسئولین هم می توانند در حوزه برخی زیرساخت و امکانات پیشقدم شوند تا شرایط برای فعالیت این تیم بهتر و بیشتر فراهم شود.

سرمربی تیم آوالان به نبود خوابگاه و محلی برای اسکان بازیکنان تیمش و تیم های مهمان در کامیاران اشاره کرد و اظهار داشت: مکانی برای نشستن تماشاچیان در ورزشگاه آزادی کامیاران هم وجود ندارد و تماشاچی برای دیدن بازی آوالان تمام ۹۰ دقیقه را به روی پا می ایستد.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی دلسوزان تیم آوالان زنده کردن فوتبال کردستان است، اضافه کرد: ما می خواهیم تیم فوتبالی اگر در کردستان فعالیت می کند ناچار به دنبال ورزشکار در استان های دیگر نرود و از استعدادهای بومی استفاده کند.

امامی با اشاره به اینکه دیدگاه به ورزش فوتبال در استان کردستان خوب نیست، افزود: استانی همچون خوزستان اهمیت ویژه ای به این رشته ورزشی می دهد و به همین دلیل همیشه تیم هایی را در لیگ های مختلف کشور دارد.

وی افزود: به دلیل اینکه نگاهی همچون سرگرمی به فوتبال در کردستان هست و با ساختار درستی اجرا نمی شود، شاهد برنامه ریزی و هدف گذاری درست و منسجمی نیستیم.

تاکید بر انتخاب ورزشکاران بومی است

وی با اشاره به پایان تست گیری ها از بازیکنان مستعد برای عضویت در این تیم گفت: تلاش کردیم اول بازیکنان مستعد بومی را انتخاب کنیم سپس به دنبال بازیکنان غیربومی برویم.

سرمربی تیم آوالان اضافه کرد: اکنون ۲ نفر از بیجار، ۲ نفر از دهگلان، یک نفر از دیواندره، یک نفر از مریوان، یک نفر از موچش و چند نفر هم از کامیاران بعد از تست گیری برای عضویت در این تیم انتخاب شده اند البته ۶ نفر از بازیکنان تیم غیر بومی هستند که در تیم می مانند و برای جذب بازیکنان مورد نیاز خود تست گیری کردیم.

امامی یادآور شد: هدف ما این است که بازیکنانی که انتخاب می کنیم از غرب کشور باشند تا هم از نظر جغرافیایی فاصله کم باشد و هم از نظر فرهنگی قرابت لازم بین بازیکنان وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: بازیکنان تیم تمرین های هوازی را آغاز کرده و از روز شنبه و با انتخاب مربی بدنساز، تمرینات بدنسازی هم آغاز می شود.

تمرینات تیم آوالان برای شرکت در فصل جدید مسابقات لیگ دسته دوم از روز یکشنبه ۱۶ تیر آغاز شده است. تیم آوالان سال گذشته در لیگ دسته دو فوتبال کشور ۲۴ بازی انجام داد که حاصل آن ۱۰ برد، ۱۰ باخت و ۴ مساوی و کسب ۳۴ امتیاز بود.

۶۱۰۸/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =