۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۳
کد خبرنگار: 1272
کد خبر: 83400117
۰ نفر
۱۲۹۲ نوآموز در سردشت سنجش سلامت شدند

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش سردشت گفت: یکهزار و ۲۹۲ نوآموز این شهرستان از آغاز اجرای طرح سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی مورد سنجش قرار گرفته‌اند.

سیدنجم‌الدین سمیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان این شهرستان از ۲۵ خردادماه با فعالیت یک پایگاه ثابت در سردشت و سه پایگاه سیار در شهرهای ربط، میرآباد و نلاس آغاز شد.
وی افزود: تاکنون ۵۰۶ پسر و ۴۷۴ دختر در شهرها و ۴۱۳ نفر در روستاها سنجش شده و با دریافت گواهی سلامت برای نام‌نویسی به مدارس این شهرستان معرفی شده‌اند.
وی اضافه کرد: در این طرح هوش، بینایی، شنوایی و آمادگی جسمانی نوآموزان بررسی و کودکانی که دچار مشکل هستند به مدارس خاص معرفی می‌شوند.
سمیعی با بیان اینکه این طرح تا پایان شهریورماه ادامه دارد، اضافه کرد: کودکان پیش دبستانی هم می‌توانند در این طرح ارزیابی شوند.
وی با تاکید بر اهمیت سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و تاکید بر همکاری مؤثر اولیای دانش‌آموزان در جهت انجام به موقع طرح سنجش گفت: مداخله به هنگام در صورت بروز اختلالات، پیشگیری از بروز و تشدید بیماری‌ها و برنامه‌ریزی آموزشی متناسب با استعداد کودک، تشخیص و جایگزینی آموزش کودکان با نیازهای ویژه، کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل عوامل مؤثر بر افت تحصیلی، بررسی میزان شیوع اختلالات جسمانی و روانی کودکان و تکمیل اطلاعات در فرم‌های پرونده سلامت نوآموزان از اهداف این طرح است.
وی بیان کرد: در صورت موفقیت‌آمیز اجرا شدن این طرح می‌توان از هم‌اکنون زمینه تحصیل دانش‌آموزان چپ دست، نابینا و کم‌بینا را فراهم کرد تا نظام آموزشی از کیفیت بالاتری برخوردار شود همچنین امکان آموزش دانش آموزان با شرایط خاص مانند اوتیسم، سندرم و دانش‌آموزان با بهره هوشی کم را فراهم آورد.
سمیعی با تاکید بر اینکه به غیر از پول بیمه و هزینه کتب درسی مبلغی از اولیا اخذ نخواهد شد، گفت: ثبت نام پایه‌های ابتدایی از ۱۸ خرداد ماه تا ۱۹ تیرماه انجام گرفته و پایه‌های متوسطه اول و دوم نیز از یکم تیرماه تا ۳۰ مردادماه است.
در سال گذشته ۲ هزار و ۴۵۰ نوآموز این شهرستان سنجش سلامت شدند که امسال پیش بینی می‌شود این تعداد به ۲ هزار و ۶۰۰ نفر برسد.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفر سردشت دارای ۲۴ هزار و ۴۵۰ دانش آموز است.

۷۵۶۲/‏۶۱۸۵/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =