وزیر دادگستری عراق: تفاهم نامه های حقوقی مشترک با ایران فعال می‌شود

بغداد – ایرنا – وزیر دادگستری عراق روز چهارشنبه بعد از پایان گفت وگوها با سفیر جمهوری اسلامی ایران به خبرنگاران گفت که تفاهم نامه های مشترک با ایران در حوزه‌های کیفری ، مدنی و استرداد مجرمین فعال می‌شود.

«فاروق امین عثمان الشوانی» اضافه کرد که روابط بین عراق و جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در بهترین شرایط قرار دارد و درصدد فراهم کردن بستر مناسب برای فعال کردن تفاهمنامه های امضا شده بین دو کشور هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد که همکاری‌ها در این دوره از عمر دولت عراق، بین وزارتخانه‌های دادگستری دو کشور بیش از پیش گسترش پیدا کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز گفت که روند همکاری‌ها بین دو کشور و یادداشت‌های تفاهمی که امضا شده اند را با وزیر دادگستری عراق مورد بحث و بررسی قرار داده است.

ایرج مسجدی اضافه کرد که ۴ تفاهمنامه شامل استرداد محکومین و مجرمین، همکاری‌های کیفری و حقوق مدنی مهمترین تفاهمنامه هایی هستند که دو کشور مایل به فعال کردن آن هستند.

وی اضافه کرد که در نشست امروز از وزیر دادگستری عراق برای سفر به ایران و دیدار با همتای خود دعوت به عمل آورده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد همچنین انتخاب الشوانی را به عنوان وزیر دادگستری عراق به وی تبریک کرد و متقابلاً وزیر دادگستری عراق نیز از ایرج مسجدی تقدیر و تشکر کرد.

فاروق امین الشوانی سوم تیرماه به همراه وزیران کشور و دفاع عراق از پارلمان کشورشان رأی اعتماد گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =