۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 83400072
۰ نفر
رویکرد نیروی زمینی ارتش از دفاعی به تهاجمی تغییر کرده است

گناباد -ایرنا- فرمانده گروه پهپاد حضرت ولیعصر (عج) نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: رویکرد این نیرو متناسب با شرایط و تهدیدهای منطقه ای از دفاعی به تهاجمی تغییر کرده است.

امیر سرتیپ دوم ستاد شهرام حسن نژاد روز چهارشنبه در مراسم استقرار گروه پهپاد ارتش جمهوری اسلامی در گناباد افزود: الحاق پهپاد مهاجر شش به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نشان دهنده قدرت و قابلیتهای دفاعی این ارگان و ورود این نیرو به یک مرحله آفندی جدید در جهت ارتقای آمادگی هایش در شمال شرق کشور است.

وی گفت: عملیات تحویل گیری و الحاق و ارزیابی پهپادهای تهاجمی مهاجر شش در منطقه عمومی شمال شرق کشور باموفقیت انجام و در راستای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و حمایتهای بی دریغ فرمانده نیروی زمینی ارتش و هیات رئیسه نزاجا سه فروند پهپاد مهاجر تهاجمی به ناوگان این نیرو ملحق شد.

او تاکید کرد: در عملیات الحاق پهپادها پرواز روزانه و شبانه و ثبت تهاجمی و برخورداری از مداومت پرواز در مناطق مرزی آزمایش شد که نتایج حاصله مورد ارزیابی ارزیابان نیروی زمینی ارتش قرار و پرنده های مورد نظر در اختیار گروه پهپاد نیروی زمینی ارتش قرار گرفت.

امیر سرتیپ دوم حسن نژاد گفت: عملیات پهپادهای مهاجر نماد قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران است و با وجود تحریمهای ظالمانه این عملیات به شکل مطلوبی انجام شد.

فرماندار گناباد هم در این مراسم گفت: بعد از مدتها پیگیری های مسئولان این شهرستان استقرار گروه پهپاد نیروی زمینی ارتش در شهرستان محقق شد.

حامد قربانی افزود: در کنار موقعیت پدافند هوایی شهید علایی، گروه پهپاد این نیرو در گناباد فعالیت خود را آغاز کرد.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

۲۰۹۵/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =