۱۲ هزار محتوای الکترونیکی در شبکه رشد تولید شد

تهران- ایرنا- سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: ۱۲ هزار محتوای الکترونیکی تولیدشده در شبکه رشد در دسترس خانواده‌ها و دانش آموزان قرار دارد.

به گزارش روز چهارشنبه آموزش‌وپرورش، مهدی شرفی در آستانه برپایی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ اظهار کرد: هدف اولیه از برپایی نمایشگاه الکامپ، معرفی سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه‌های برق، الکترونیک، مخابرات و کامپیوتر است. در سال‌های اخیر به دلیل توسعه فناوری اطلاعات و بسط فضای مجازی این نمایشگاه اختصاص به حوزه کامپیوتر داشته است.

نمایشگاه الکامپ از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا است و غرفه وزارت آموزش‌وپرورش در سالن دولت الکترونیک قرار دارد.

وی شعار بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ را "آینده بهتر" اعلام کرد و افزود: آینده بهتر از دیدگاه فناوری اطلاعات و الکامپ به معنای ارائه خدمات خاص و موردنظر مردم است. آموزش‌وپرورش باید در راستای تحقق این شعار با استفاده از فناوری اطلاعات مطالبات مخاطبان خود را به نحوی شایسته پرداخت کند.

وی تصریح کرد: برای تحقق شعار آینده بهتر باید نگاهمان متوجه دانش آموزان باشد. دانش آموزان درصورتی که با فناوری اطلاعات، فضای مجازی و سیستم های رایانه ای که امروزه در دنیا حرف اول را می زند، آشنایی نداشته باشند، حتماً آسیب می بینند.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در سند تحول بنیادین که در رأس همه اسناد بالادستی آموزش‌وپرورش قرار دارد، استفاده از فناوری‌های نوین در آموزش مورد تأکید قرار گرفته است.

شرفی ادامه داد: آموزش‌وپرورش باید از طریق ساختارمندکردن فضا و سیستم‌های آموزشی، چه ازنظر سیاست‌گذاری و چه از بعد خدمات سواد رسانه‌ای این خواسته سند را محقق سازد.

وی با اشاره به هجمه‌های سنگین تهاجم فرهنگی در فضای مجازی اظهار کرد: باید سواد رسانه‌ای را به دانش آموزان آموزش دهیم. سواد رسانه‌ای به‌عنوان یک مهارت تعریف می‌شود و هرکس بر آن چیره شود می‌تواند در ارتباط با فضای مجازی بهترین و درست‌ترین تصمیم‌ها را بگیرد.

شرفی ادامه داد: سواد رسانه‌ای علاوه بر امکان تشخیص اطلاعات درست از اطلاعات نادرست در فضای مجازی، به دانش آموزان امکان می‌دهد به‌صورت یک مولد عمل کرده و محتوی الکترونیکی تولید کنند، بنابراین لازم است به تمام دانش آموزان و فرهنگیان آموزش‌های لازم در این زمینه داده شود.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش در مورد محتوای الکترونیکی در شبکه رشد نیز گفت: محتوای الکترونیکی را باید در چند طبقه تولید و منتشر کنیم؛ طبقه اول، محتوی آموزشی که مطابق با برنامه درسی و سند تحول بنیادین باشد و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در تولید محتوا الکترونیکی نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها هستیم و درصددیم با انتخاب درست استانداردها و جذابیت بازی‌های رایانه‌ای برای دانش آموزان، بازی‌ها و برنامه‌های کامپیوتری سرگرم‌کننده و متناسب بافرهنگ اسلامی را تولید و در اختیار خانواده‌ها قرار دهیم.

شرفی از حضور دانش آموزان و فرهنگیانی فعال در حوزه دیجیتال و طراحی نرم افزار در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ خبرداد و گفت: در این دوره از نمایشگاه از دانش آموزان و فرهنگیان فعال در این زمینه به‌طور اختصاصی دعوت کرده‌ایم تا تولیدات خود را برای بازدیدکنندگان به نمایش بگذارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =