۳۴۴ گردشگر خارجی از جاذبه‌های خراسان جنوبی دیدن کردند

بیرجند- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۴۴ گردشگر خارجی وارد استان شده اند و از جاذبه‌های استان دیدن کردند.

مرتضی عربی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گردشگران از کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، ژاپن، دانمارک، آمریکا و هلند، خراسان جنوبی را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کردند.

وی افزود: گردشگران خارجی با سفر به شهرستان‌های طبس، بیرجند، فردوس، نهبندان و… از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بازدید کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه ورود گردشگران خارجی به استان بیشتر در نیمه دوم سال مشاهده می‌شود بیان کرد: جاذبه‌های طبیعی و تاریخی همچون کال جنی طبس، باغ گلشن، روستای ازمیغان، نایبند، اصفهک، کریت در طبس بیشترین جاذبه را برای گردشگران خارجی دارد.

وی افزود: همچنین سفر به شهر تون و مجموعه قنوات جهانی بلده فردوس، روستای دهسلم و بیابان لوت نهبندان، مزارع زرشک قاینات، بافت تاریخی و کویر بشرویه، مزارع زرشک روستای فورگ درمیان، کویر سه قلعه سرایان، بافت تاریخی خوسف و کویر همت آباد زیرکوه نیز مورد علاقه گردشگران خارجی است.

عربی ادامه داد: باغ و عمارت جهانی اکبریه و بافت تاریخی بیرجند نیز برای گردشگران خارجی جاذبه دارد و همواره مجذوب نوع معماری این بافت و اثر جهانی می‌شوند.

استان مرزی و کویری خراسان جنوبی با افغانستان و ۶ استان کشور همجوار است و از حدود ۲ هزار و ۲۰۰ اثر شناسایی شده فرهنگی، تاریخی و طبیعی این استان تاکنون ۸۶۰ اثر در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

همچنین باغ اکبریه بیرجند، قنات بلده فردوس، بیابان لوت و حوله بافی روستای خراشاد در فهرست میراث جهانی ثبت است.

خراسان جنوبی مسیر عبور هموطنان به سمت مشهد مقدس و در بهار دارای آب و هوای مناسب برای گردشگری است.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط