۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۱
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 83400023
۰ نفر

برچسب‌ها

آسفالت‌ریزی معابر ۴ روستای تکاب آغاز شد

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: آسفالت‌ریزی ۷۷ هزار مترمربع از خیابان‌ها و معابر عمومی سه روستای بخش مرکزی و یک روستای بخش تخت‌‎سلیمان این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال آغاز شد.

علی مکرمی روز پنجشنبه در بازدید از روستای «قجور» این شهرستان افزود: هم‌اینک آسفالت‌ریزی این روستای گردشگری آغاز شده و عملیات روستاهای «حاجی‌بابا وسطی»، «حاجی‌بابا علیا» و «چوپلو» بخش تخت سلیمان نیز در مرحله زیرسازی قرار دارد.
وی بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی بیش از ۴۳۰ تن قیر مورد نیاز برای آسفالت معابر عمومی این روستاها را تامین کرده است.
وی با اشاره به عزم جدی مدیریت اجرایی تکاب برای آبادانی و توسعه زیرساخت‌های روستایی ادامه داد: به دنبال مطالبات اهالی روستاهای محور «قجور» و «یولقون‌آغاج» و درخواست شهروندان و گردشگران محلی مبنی بر بهبود وضعیت جاده و معابر داخل این روستای گردشگری، آسفالت‌ریزی خیابان‌ها و معابر ورودی و خروجی این روستا با پیگیری‌های مداوم و مستمر محقق شده است.
مکرمی اظهار داشت: ساماندهی و آسفالت‌ریزی معابر این روستا، توسعه زیرساخت‌های روستایی در محور گردشگری قجور - یولقون آغاج را محقق کرده و تردد روستاییان و گردشگران محلی در این تفرجگاه بومی را تسهیل می‌کند.
وی گفت: سال گذشته نیز در همین راستا معابر عمومی و خیابان‌های روستاهای «سبیل»، «دورباش» و «گوی‌آغاج» این شهرستان آسفالت شده و امسال نیز این روند ادامه می یابد.

وی افزود: با آسفالت معابر این روستاها که پس از عملیات گازرسانی صورت می‌گیرد، شاخص‌های عمرانی توسعه روستایی در بخش مرکزی تکاب افزایش پیدا می‌کند.
تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و دارای محورهای مواصلاتی و جاده‌های روستایی سخت‌گذر است.
بهبود و ساماندهی وضعیت جاده‌ها و آسفالت راه‌های دسترسی از جمله محورهای روستایی از مهمترین مطالبات اهالی این شهرستان است.
۷۵۱۴/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =