۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83399967
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

برای نخستین بار ۳۴  اختراع توسط شبکه فن بازار ملی ایران فروخته شد

اصفهان- ایرنا - رئیس شبکه فن بازار ملی ایران گفت: برای اولین بار در کشور ، سال گذشته ۳۴ اختراع با همکاری سازمان فرابورس توسط این شبکه فروخته شد.

میلاد صدرخانلو روز چهارشنبه در جشنواره نوآوری صنعت سنگ در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، بدون اشاره به اینکه این اختراع ها در چه زمینه هایی بوده است، افزود: در سال گذشته ۳۴ رفع نیاز صنعتی توسط شبکه فن بازار انجام شد.

این مرکز زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری است.

وی با اشاره به اینکه شبکه فن بازار ملی ایران در سال گذشته ۱۳۹ قرارداد بازاریابی با بخش صنعت و دانش بنیان منعقد کرد، تعداد قراردادهای منعقد شده توسط این شبکه با بخش های یاد شده در سال ۹۶ را ۱۰۱ فقره اعلام کرد و گفت: فروش فناوری توسط این شبکه در سال گذشته ۵۷ مورد بود که این رقم در سال قبل از آن ۴۸ مورد بوده است.

رییس شبکه فن بازار ملی ایران با اشاره به اینکه ارزش خرید و فروش و تبادل فن آوری در این شبکه در سال ۹۶ مبلغ ۳۰ میلیارد تومان بود، بیان کرد: به دلیل ایجاد فن بازار تخصصی بازار گاز این رقم به ۱۴۰ میلیارد تومان در سال گذشته افزایش یافت و پیش بینی می شود امسال نیز خرید و فروش ایده ها در این بازار با افزایش چشمگیری مواجه شود.

وی اظهارداشت: رفع نیاز صنعتی توسط شبکه فن بازار ملی از ۲۷ مورد در سال ۹۶ به ۳۴ مورد در سال گذشته افزایش یافت و همه این موفقیت ها حاصل همکاری، همفکری و هم افزایی سایر بخش ها از جمله وزارت علوم، تحقیقات، فن آوری، وزارت معدن، صنعت و تجارت و وزارت نفت با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

صدرخانلو همچنین از برپایی نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با حضور شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: این نمایشگاه از فردا (۲۷ تیر) به مدت سه روز در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

جشنواره نوآوری در صنعت سنگ روز چهارشنبه با حضور رئیس شبکه ملی فن بازار ایران در سالن سروش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

در این جشنواره از ۴۸ طرح ارائه شده هشت طرح برگزیده با عنوان " تولید مواد سوپرجاذب زئولیت از لجن کارخانجات سنگبری برای تصفیه فاضلاب و هوا "، " طراحی و ساخت خط تولید سنگ های سه بعدی"، " دستگاه اسکنر کیفیت سنجی سنگ"، " جمع آوری غبار حاصل از سنگتراشی "، " ربات پیکر تراشی"، " فناوری رنگین سازی و نقش اندازی سنگ های طبیعی "، " توسعه برنامه کامپیوتری برای شناسایی سه بعدی هندسه بلوک های توده سنگ و کاربرد آن در بهینه سازی استخراج معادن سنگ تزئینی " و کامپوزیت سنگ یا پانل روکش سنگ با ترکیب خانه های زنبوری از جنس فویل آلومینیوم " معرفی شدند.

همچنین سایر طرح های ارائه شده به این جشنواره در نمایشگاهی که در محل برگزاری این رویداد برپا شده بود، در معرض دید عموم قرار گرفته بود.

اصفهان به عنوان یکی از استان های با ظرفیت های بالای معدنی در کشور، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال دارد که نزدیک به ۴۰۰ واحد از آنها، معادن سنگ های تزیینی هستند.

در کنار این معادن حدود ۲ هزار واحد سنگبری در این استان وجود دارد که نوسازی و بهسازی و تجهیز آنها با فناوری روز می تواند در فرآوری سنگ های تزیینی و نما و افزایش ارزش افزوده نقش موثری داشته باشد.

فن بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری می‌باشد که به صورت نظام مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل می کند.

مرکز فن بازار ملی ایران، ایجاد فن بازارهای منطقه ای و تخصصی را با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به جامعه دانش بنیان را در دستور کار خود دارد. ۲۰۹۳/‏۶۰۲۶/‏

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha