کمک افزون بر هفت میلیارد ریالی هلال احمر گیلان در طرح های حمایتی

رشت - ایرنا - مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون افزون بر هفت میلیارد ریال از سوی این جمعیت در راستای خدمات حمایتی ، درمانی و فعالیتهای انساندوستانه در مناطق کم برخوردار به مردم نیازمند کمک شده است.

مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک و نیم میلیارد ریال از این کمک ها، خدمات حمایتی، دارویی، معیشتی و مشاوره و کمک به آسیب دیدگان حوادث و ۵ میلیارد ۶۴۰ میلیون ریال آن در راستای اجرای طرح فرشتگان رحمت، نیابت، ویزیت رایگان است.

وی با بیان اینکه این کمک ها با مشارکت داوطلبان و خیران جمع آوری و هزینه شده، افزود: این کمک ها در قالب طرح های مختلف در اختیار نیازمندان، خانوارهای کم برخوردار مناطق محروم و بیماران قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر با ۳۶ سازمان مردم نهاد (NGO) برای کمک و مشارکت در فعالیت های بشردوستانه در گیلان تفاهمنامه همکاری دارد که در هنگام اجرای طرح های جمعیت از جمله کاروان سلامت ، ویزیت رایگان و طرح های حمایتی اعضای این سازمان با جمعیت همکاری می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه جمعیت هلال احمر گیلان تاکنون، یکصد و ۷۰ خانه هلال در سراسر استان راه اندازی کرده، تصریح کرد: جذب و آموزش اعضا برای ارتقای دانش امدادی و افزایش آگاهی مردم در سطوح مختلف با مدیریت داوطلبانه است و داوطلبان و خیران با این خانه های هلال ارتباط مستقیم دارند.

ولی پور اظهار داشت: هلال احمر گیلان، دارای بیش از ۱۰ هزار داوطلب در چهار گروه حمایت، مشارکت، هدایت و مهارت است که هر گروه با توجه به توانایی خود در یکی از گروهها سازماندهی و با جمعیت هلال احمر استان همکاری می کند.

بر اساس آخرین آمار بیش از ۱۴ هزار و ۱۷۲ عضو جوان و بیش از هشت هزار و ۶۳۳ داوطلب با جمعیت هلال احمر گیلان همکاری می‌کنند.‌

۷۲۸۶ /‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =