طرح دو فوریتی حذف سود و جریمه مضاعف بررسی شد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تشکیل جلسه فوق العاده کمیسیون اقتصادی برای بررسی طرح دو فوریتی حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان خبر داد.

به گزارش خانه ملت، محمدحسین حسین زاده بحرینی امروز- چهارشنبه- نشست فوق العاده کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی طرح دوفوریتی جزئیات طرح الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان را تشریح کرد.

وی اظهار داشت: روز گذشته که دو فوریت این طرح در صحن علنی مجلس به تصویب رسید، هیأت رئیسه اعلام کرد که برای بررسی جزئیات به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع می‌شود، به این دلیل که در نوبت گذشته که موضوع حذف سود مرکب در قالب اصلاحیه قانون بودجه ارائه شده بود، اصلاحیه بودجه باید در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بررسی می‌شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، این بار موضوع حذف سود مرکب هیچ ارتباطی به موضوع بودجه نداشت و تحت عنوان یک ماده واحده مستقل تدوین شده بود و با توجه به اینکه موضوع آن حوزه بانکی بود باید در کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شد.

هیأت رئیسه دو فوریتی بودن طرح مربوط به حذف سود مرکب را به کمیسیون اقتصادی ارجاع داد

حسین زاده بحرینی با بیان اینکه از نظر ما بررسی طرح دوفوریتی جزئیات طرح الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان، در کمیسیون بودجه و یا اقتصادی تفاوتی ندارد، بیان کرد: آقای تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از طراحان طرح بوده و کاملاً به آن اشراف دارد.

وی تاکید کرد: روز گذشته در پایان زمان اداری اعلام شد که هیأت رئیسه این طرح دو فوریتی را به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده است، لذا کمیسیون صبح امروز نشست فوق العاده ای با حضور دستگاه‌های مختلف برگزار کرد که کلیات آن مورد اتفاق نظر این دستگاه‌ها بود.

روز یکشنبه هفته آینده جلسه نهایی کمیسیون درباره طرح دوفوریتی تشکیل می‌شود

وی با اشاره به ارائه پیشنهاداتی در مورد جزئیات طرح دوفوریتی جزئیات طرح الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان، ادامه داد: اگر هر یک از این پیشنهادات تصویب شود، می‌تواند برخی از بندهای ماده واحده این طرح را تغییر دهد.

رئیس کمیته پولی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: قرار بر این شد که روز یکشنبه هفته آینده جلسه نهایی کمیسیون درباره طرح دوفوریتی جزئیات طرح الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان تشکیل شود.

حسین زاده بحرینی تصریح کرد: مقرر شده از امروز تا یکشنبه کمیته پولی و بانکی جزئیات این طرح را مورد بررسی قرار دهد که بر این اساس بعدازظهر امروز نخستین جلسه این کمیته در بانک مرکزی تشکیل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =