استاندار خراسان جنوبی از مراکز درمانی تامین اجتماعی بازدید کرد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی روز چهارشنبه به مناسبت هفته تامین اجتماعی از مراکز درمانی و بیمه‌ای تامین اجتماعی در مرکز استان بازدید کرد.

محمدصادق معتمدیان از بیمارستان شهید رحیمی و بیمارستان میلاد بیرجند بازدید و ضمن خداقوت به کارکنان این مراکز از بیماران بخش‌های مختلف عیادت و با اهدای گل و شیرینی از آنان دلجویی کرد.

وی در این بازدیدها ضمن تقدیر از تلاش مدیران و کارکنان این مجموعه، از نزدیک روند ارائه خدمات درمانی و بیمه‌ای را مورد بررسی قرار داد.

وی همچنین از شعبه یک تامین اجتماعی مرکز استان بازدید کرد و مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این بازدید به چگونگی ارائه خدمات بیمه‌ای این سازمان به بیمه شدگان و مستمری بگیران پرداخت.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۳۶۳ هزار نفر از جمعیت استان معادل ۴۷ درصد جمعیت آن زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

مجید درویشی افزود: از این تعداد ۱۱۵ هزار و ۸۷۴ نفر بیمه شده اصلی و ۱۷ هزار و ۴۲۱ نفر مستمری‌بگیر هستند.

وی بیان کرد: بخش بیمه‌ای تامین اجتماعی با ۹ شعبه اصلی، ۱۰ شعبه اقماری و سه کارگزاری رسمی در استان به جامعه هدف خدمت می‌کند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۱ هزار و ۷۰۰ کارگاه فعال و نیمه فعال زیرپوشش تامین اجتماعی استان هستند.

وی بیان کرد: بیشترین مراجعه کنندگان در پایان هر ماه مربوط به کارفرمایان و روزهای ابتدایی هر ماه مربوط به نام‌نویسی است.

درویشی با بیان اینکه شعبه یک تامین اجتماعی بیرجند بیشترین میزان مراجعه کننده را دارد ادامه داد: روزانه حداقل ۳۰۰ نفر به این شعبه مراجعه می کنند.

وی یادآور شد: خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی استان در قالب چهار مرکز درمانی و ۲ مرکز بستری در شهرستان بیرجند به بیماران ارائه می‌شود و بیمارستان های شهید رحیمی و میلاد به صورت رایگان به جامعه هدف خدمات‌دهی می کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: شهرستان های خوسف و سربیشه فاقد شعب اصلی تامین اجتماعی هستند اما شعب اقماری فعال بوده و خدمات به جامعه هدف از طریق این شعب انجام می شود.

۱۹ تا ۲۵ تیر هفته تامین اجتماعی نام دارد.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =