۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83399934
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات شهری انار رفع می شود

کرمان - ایرنا- مشکلات شهرداری و شورای اسلامی شهرستان انار در نشستی با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولان پیگیری و در مورد رفع این مشکلات تصمیم گیری شد.

به گزارش ایرنا، استاندار کرمان روز چهارشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی انار افزود: شهرستان انار در جاده ترانزیتی کرمان - یزد قرار دارد و آتش نشانی شهرداری انار برای پوشش حوادث جاده ای نیاز به ماشین آلات و تجهیزات مناسب دارد.

محمدجواد فدائی اظهار داشت: سازمان شهرداری و دهیاری های کشور اعتبارات خرید ماشین آلات آتش نشانی را تامین کند.

وی گفت: برای تکمیل آسفالت معابر انار بنا شد از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور پیگیری شود و قیر مورد نیاز تامین شود.

استاندار کرمان عنوان کرد: برای تکمیل تقاطع غیر همسطح ورودی انار با پیگیری فرماندار از سازمان مدیریت و برنامه ریزی مساعدت شود که مس به معین اقتصادی منطقه کمک کند.

وی گفت: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به منطقه انار سفر می کند و برای قلعه تاریخی و سایر آثار تاریخی این منطقه برنامه مرمت و بهره برداری با سرمایه گذاری بخش خصوصی پیگیری خواهد کرد.

فدائی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری انار برای ایجاد طرح های شهری به زمین معوض نیاز دارد بنا شد با پیگیری مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان و برگزاری نشستی با مسئولان این شهرستان مشکل رفع شود.

وی افزود: برای فعال شدن اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان انار با توجه به نداشتن مجوز استخدامی جدید، فردی از دیگر ادارات به این اداره منتقل شود.

مهدی جمال نژاد معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری و دهیاری های کشور در تماس تلفنی قول تامین اعتبار مورد نیاز برای خریداری خودروی آتش نشانی انار را اعلام کرد.

نداشتن ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی مناسب، آلایندگی معادن، مشکلات بهداشت و درمان، نداشتن آب، نیروی کار و اشتغالزایی، فعال نبودن اداره صنعت و معدن از سوی نمایندگان شورای اسلامی انار به عنوان مشکلات این شهرستان معرفی شد.

همچنین استاندار کرمان در ادامه سفر یکروزه به انار به گلزار شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

شهرستان انار در ۲۱۰ کیلومتری شمال شرقی کرمان قرار دارد.

۷۴۲۰/‏‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =