کرم ساقه خوار شالیزار با سوختن کاه و کلش از بین نمی رود

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: برخی کشاورزان با هدف از بین بردن کرم ساقه خوار برنج، کاه و کلش شالیزارها را می سوزانند اما این کار غیر علمی، آن آفت را از بین نمی برد.

مصطفی فلاح روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: جهاد کشاورزی با همکاری بخشداری‌ها در برخی مناطق روستایی با نصب بنر در رابطه با جلوگیری از سوزاندن کاه و کلش، هشدارهای لازم را به کشاورزان داده است.

وی بیان کرد: سوزاندن کاه و کلش شالیزار در فصل برداشت برنج باعث آلودگی محیط زیست، افزایش ذرات معلق در هوا و بروز بیماری‌های تنفسی می‌شود و گشت و کنترل شبانه روزی یگان حفاظت محیط زیست، برای مقابله با آن دایر خواهد شد.

فلاح گفت: بهزاد پورجهانی محیط بان آستارایی به دلیل جدیت در کار به عنوان یکی از محیط بانان نمونه کشور انتخاب و در هفته جاری طی آئینی در شهرستان یزد با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور تجلیل شد.

وی افزود: هفت محیط بان در دو پاسگاه محیط بانی از هزار هکتار اراضی محیط زیست شهرستان آستارا حفاظت می‌کنند و در این رابطه با کمبود نیرو مواجه نیستیم.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و از هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی آن، سه هزار و ۲۰۰ هکتار به کشت برنج اختصاص می‌یابد.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =