منطقه آزاد تجاری معیشت مرزنشینان گلستان را متحول می‌کند

گرگان – ایرنا - استاندار گلستان گفت: راه اندازی بازارچه مرزی و منطقه آزاد تجاری، یکی از نیازهای گلستان برای رسیدن به توسعه پایدار و گامی مؤثر برای تحول در بهبود معیشت مرزنشینان است.

هادی حق شناس روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی گلستان اظهار داشت: برخورداری گلستان از مرز زمینی و دریایی، یکی از مزیت‌هایی است که باید از این فرصت برای رونق بخشیدن به بخش‌های گوناگون و افزایش درآمدها بهره برد.
وی گفت: مرزهای گلستان همانند دیگر مرزهای کشور دارای امنیت کامل و پایدار است که باید تلاش کنیم از این ظرفیت برای بهبود روابط اقتصادی با همسایگان خود استفاده کنیم.
استاندار گلستان بیان کرد: مرز سند شرف، افتخار و استقلال کشور است و جایگاه مهم و استراتژیک در همه موضوعات از جمله تأمین و برقراری امنیت دارد.
به گفته حق شناس فقط ۴ استان کشور دارای مرز زمینی و دریایی هستند که یکی از آنها، گلستان است.
رئیس دادگستری کل گلستان هم در این مراسم گفت: در گذشته به علت سطح پایین آگاهی مرزنشینان به قوانین و مشکلات خطوط مرزی، درگیری و مشکلات زیادی در این مناطق وجود داشت اما با مشخص شدن دقیق خطوط و بالا رفتن آگاهی مردم نسبت به قانون و مقررات مرزها، مشکلات این بخش کاهش یافته است.
هادی هاشمیان اظهار داشت: با کسانی که بدون مجوز قصد ورود و یا خروج از مرز را داشته باشند، برخورد سخت و قانونی خواهد شد.
فرمانده سپاه نینوا گلستان نیز در این مراسم گفت: مکتبی، انقلابی و مردمی بودن سه ویژگی بارز و شاخص نیروهای مسلح ایران است.
سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی اظهار داشت: در نیروهای مسلح، کسی به فکر منابع و منافع شخصی نیست و آنچه برای نیروهای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گام برداشتن و خشنود کردن فرمانده کل قوا است. در این مراسم با تقدیر از زحمات سرهنگ حسین دهکی فرمانده پیشین مرزبانی گلستان؛ سرهنگ بهزاد ابراهیمی به عنوان فرمانده جدید معرفی و شروع بکار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =