کمیته امداد ۳۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساخته و یا تعمیر کرده است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد کشور گفت: این نهاد در سه سال گذشته ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان احداث و ۲۵۰ هزار واحد آنها را تعمیر کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابراهیم بازیان روز چهارشنبه در مراسم افتتاح ۶۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد کرمانشاه که در روستای «زینلان» سرفیروزآباد برگزار شد، تهیه مسکن برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد را یکی از اولویت ها و دغدغه های جدی مسئولان این نهاد در سه سال گذشته دانست و افزود: در این مدت کمیته امداد برای تهیه و تعمیر مسکن مددجویان سه هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است.

وی در ادامه بیان داشت: در سال گذشته ۱۲۰ هزار خدمت مسکونی در زمینه احداثی، مرمت و تعمیر به مددجویان انجام شد که فقط هفت هزار و ۵۰۰ واحد آن در استان کرمانشاه بود.

بازیان در ادامه احداث واحدهای مسکونی را بدون هم افزایی و مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی ممکن ندانست و افزود: کمیته امداد برای ساخت ۲۰ هزار و واحد مسکونی با سپاه در سه سال آینده تفاهم نامه امضا کرده که مرحله اول آن ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است که هر هفته شاهد افتتاح آنها در سراسر کشور هستیم که آغاز افتتاح آنها امروز در کرمانشاه اتفاق افتاد.

وی بابیان اینکه در سال جاری ۱۰۰ هزار خدمت مسکن برای مددجویان با اعتبار سه هزار میلیارد تومان هدف گذاری شده است، اظهار داشت: امسال سال سختی در حوزه خدمت رسانی مسکن برای مددجویان کمیته امداد است و همه باید تلاش جهادگرانه ای برای تحقق این هدف داشته باشیم.

۳۰ هزار وحد مسکونی سیل زدگان سال جاری تعمیر و احداث می شود

بازیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خسارت فراوان سیل به واحدهای مسکونی در سال جاری گفت: ۳۰ هزار واحد مسکونی در این سیل فروردین امسال در سطح کشور آسیب دید که ۱۸ هزار واحد آن تعمیری و ۱۲ هزار احداثی است که ساخت آنها در دستور کار است.

وی در پایان همراهی، هماهنگی و مشارکت مردم، دستگاه های اجرایی برای انجام خدمات مسکن به مددجویان را بسیار حائز اهمیت دانست و به خدمات گسترده ساخت و تعمیر مسکن در زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این خدمات عظیم بدون هماهنگی امکان پذیر نبود.

او در پایان از خدمات هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و اقدام های محرومیت زدایی سپاه قدردانی کرد.

۶۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد کرمانشاه روز چهارشنبه با حضور سردار ضیاءالدین حزنی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی کشور و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به بهره برداری رسید.

این واحدهای مسکونی توسط سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه طی تفاهم نامه ای با کمیته امداد استان در روستاهای سنقر، ماهیدشت، دورودفرامان سرفیروزآباد و هرسین با اعتباری نزدیک به سه میلیارد تومان احداث شده است.

مراسم افتتاح این واحدهای مسکونی امروز در روستای «زینلان» از توابع بخش سرفیروزآباد شهرستان کرمانشاه با حضور مسئولان و مردم برگزار شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا حدود ۷۶ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) دارد.

۳۲۰۹/‌۸۰۶۶‬