۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 83399875
۰ نفر

برچسب‌ها

مروری بر کتاب «طلوع ماندگار»

بیرجند - ایرنا - کتاب طلوع ماندگار در خصوص نحوه ظهور امام زمان (عج) است و به فلسفه و باور موعود در ادیان و ملل جهان می‌پردازد.

این کتاب ۲۳۹ صفحه ای نوشته حجت‌الاسلام محمدعلی تابعی در قالب ۱۲ فصل است و تمامی نشانه‌های قبل از ظهور حضرت ولی عصر (عج) را بیان کرده و وظایف مهدی باوران در عصر ظهور را به تفکیک شرح داده است.

در این کتاب آمده که امام زمان نجات دهنده بشریت از ظلم و کفر و جهل و بیداد است و در پرتو هدایتگری و ارشادات او انسان‌ها در مسیر تعالی و تکامل قرار می‌گیرند و همه تضادها و برخوردهای خشونت آمیز اجتماعی رفع می‌شود.

نویسنده کتاب طلوع ماندگار مهمترین برنامه کاری امام زمان (عج) را فرهنگی و تربیتی بیان کرده و گفته شده که ایشان برخورد تنبیهی و استبدادی ندارند و در واقع آن حضرت برای نجات و رستگاری مردم می‌آید نه برای سختگیری بر مردم و به همین دلیل ظهور ایشان در راحتی و امن و امان خواهد بود.

در این کتاب نوشته شده تمامی ادیان آسمانی به نوعی به مهدی موعود اعتقاد دارند و در آیین زردشت از مهدی به «سوشیانت» یاد و در کتاب مقدس چینی ها موعود آخرالزمان «تیرتنگر» نامیده شده است.

اهالی صربستان منجی خود را «مارکوالیویچ» و یونانیان او را «گالویبرگ» نامیده‌اند.

موعود آخرالزمان در میان یهودیان به «ماشیح» معروف است و بوداییان او را «بودای پنجم» می‌نامند.

در این کتاب سلطه طلبان و مستکبران و فقر فرهنگی بشر دو مانع مقابل جهانی شدن حکومت حضرت ولی عصر (عج) عنوان شده و آمده که قدرت‌های بزرگ مثل دیوار در برابر طرح جهانی شدن با باور خدامحوری قرار می‌گیرند و این مانع هر زمان که حضرت ظهور کند وجود دارد.

آخرالزمان در این کتاب محدود به زمان معلوم و مشخص بیان نشده و به طور دقیق نمی توان نتیجه گرفت که آخرالزمان چه وقتی است و همان طور که نمی توان زمان ظهور حضرت مهدی را مشخص کرد نمی توان آخرالزمان را معلوم کرد.

محمدعلی تابعی استاد حوزه و دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی است.

۷۵۵۹* ۶۰۵۴

برچسب‌ها