۱۴ طرح عمرانی در حوزه درمان تامین اجتماعی کرمان اجرایی می شود

کرمان - ایرنا - سالانه چهار میلیون و ۷۰۰ هزار مراجعه سرپایی، ۶۳ هزار مورد بستری و ۱۰هزار زایمان در مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام و به گفته مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان ۱۴ طرح عمرانی در حوزه درمان تامین اجتماعی کرمان در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، امین فخر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خدمات تامین اجتماعی در ۲ حوزه درمان مستقیم و غیرمستقیم به بیمه شدگان ارائه می شود افزود: تولید خدمت در حوزه درمان مستقیم از طریق سه بیمارستان از جمله پیامبر اعظم (ص) کرمان، غرضی سیرجان و امام علی (ع) زرند و ۱۴ درمانگاه در این استان ارائه می شود.

وی تصریح کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی در حوزه درمان مستقیم سالانه چهار میلیون و ۷۰۰ هزار مراجعه سرپایی، ۶۳ هزار مورد بستری و ۱۰ هزار زایمان در مراکز تامین اجتماعی در سطح استان کرمان انجام می شود.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: این اداره کل در حوزه درمان غیرمستقیم طرف قرارداد با یکهزار و ۴۰۰ مرکز دولتی، خصوصی و خیریه است و در این زمینه طی سال گذشته به هشت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مراجعه سرپایی و ۱۱۱ هزار بستری خدمات ارائه کرده است.

فخر با بیان اینکه طی سال گذشته در حوزه درمان تأمین اجتماعی حدود ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است ادامه داد: ۱۴ طرح عمرانی در حوزه درمان تامین اجتماعی استان در حال انجام است.

به گفته وی سیستم های استاندارد ایزو، الگوی تعالی سازمانی، نظام ارزیابی و عملکرد و طرح خوشرویی به منظور بهبود روابط با بیماران و افزایش رضایتمندی در مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی در راستای بهبود نظام های مدیریتی اجرایی و پیاده سازی شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان افزود: اجرای نسخه الکترونیک، نظام ارجاع، نوبت دهی غیرحضوری، سیسم پکس (دسترسی به سوابق گرافی بیماران به صورت الکترونیکی)، میز خدمت الکترونیک، سیستم ارتباط با مشتری نیز در راستای توسعه خدمات الکترونیک در مراکز تحت پوشش انجام شده است.
وی تصریح کرد: مردم استقبال خوبی در حوزه درمان مستقیم دارند و در خدمات سرپایی با ازدحام و ترافیک مراجعه کنندگان روبرو هستیم که سامانه نوبت دهی الکترونیکی برای تسهیل فعالیت های مردم راه اندازی شده است.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان با تاکید بر اینکه حوزه درمان تامین اجتماعی این استان در مساله مهم ارتقای کیفیت و استانداردسازی خدمات فعالیت مطلوبی داشته است تصریح کرد: این حوزه طی سال گذشته موفق به اخذ چهار گواهینامه ارزشمند کیفیت از جمله ایزو ۹۰۰۱، ۱۰۰۱۵ و ۱۰۰۰۲ و گواهینامه تعالی سازمانی بعنوان تنها واحد درمانی سلامت کشور را کسب شده و امسال نیز این مهم تمدید شده است.

سالانه ۲۵ هزار نفر در بیمارستان پیامبراعظم (ص) کرمان بستری می شوند

رئیس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) نیز با اشاره به اینکه این بیمارستان از سال ۹۳ به طور رسمی با ظرفیت ۳۰۰ تخت خواب فعالیت خود را در حوزه درمان تامین اجتماعی آغاز کرده است افزود: در این بیمارستان سالانه ۲۵ هزار نفر بستری و ۶۰۰ هزار نفر به کلینیک بیمارستان مراجعه سرپایی دارند.

فرهاد اشرافی ادامه داد: طی سال گذشته بخش آنژِیوگرافی و جراحی قلب باز در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان به بهره برداری رسید که تاکنون چهار هزار مورد آنژیوگرافی، ۴۵۰ مورد آنژیوپلاستی و ۲۵۰ مورد عمل قلب باز انجام شده است.

وی گفت: طرح جامع محوطه سازی، بهسازی کلینیک و احداث پارکینگ های بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهر کرمان در دستور کار است.

بیمه شدگان تامین اجتماعی استان با جمعیت بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر حدود نیمی از جمعیت استان کرمان را تشکیل می دهند.

۹۸۹۵/‏۳۰۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =