۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83399853
۰ نفر

برچسب‌ها

عضو برکنار شده شورای شهر همدان در راه بازگشت

همدان- ایرنا- وکیل ابراهیم مولوی عضو برکنار شده شورای اسلامی شهر همدان از رای قطعی هیات حل اختلاف وزارت کشور در بازگشت موکل خود به شورای پنجم خبر داد اما برخی بازگشت وی را منوط به ابلاغ رسمی این موضوع اعلام می کنند.

مسعود پورصالحی در این باره به خبرنگاران گفت: پس از اینکه شورای شهرهمدان و هیات حل اختلاف استانداری رای به برکناری مولوی از شورای شهر همدان دادند، پرونده در هیات حل اختلاف وزارت کشور طرح دعوی و اعاده حق شد.

وی اضافه کرد: هیات حل اختلاف وزارت کشور مرکب از ۱۱ نفر شامل معاون حقوقی رییس جمهوری، دو نفر از نمایندگان مجلس، دو نفر نماینده قوه قضائیه، سه نفر از شورای‌عالی استان‌ها، یک نفر از تطبیق قوانین و دو نفر از وزارت کشور پس از شور و مشورت و خوانش و بررسی اسناد و مدارک رای به بازگشت دکتر ابراهیم مولوی و عضویت وی به شورای شهر همدان دادند.

با این حال رئیس شورای اسلامی شهر همدان معتقد است: بازگشت ابراهیم مولوی عضو سابق به شورای این شهر باید به صورت مکتوب ابلاغ شود.

کامران گردان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هنوز هیچ گونه ابلاغی برای شورا پیرامون بازگشت مولوی صادر نشده و ما هم از سایت ها و فضای مجازی متوجه این موضوع شده ایم.

وی خاطرنشان کرد: فرمانداری همدان باید به صورت کتبی بازگشت مولوی به شورا را ابلاغ کند تا اقدام قانونی صورت بگیرد.

حمید بادامی نجات نائب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز رای به بازگشت مولوی به شورا را تایید کرد اما حضور وی را منوط به ابلاغ قانونی رای از سوی وزارت کشور عنوان کرد.

ابراهیم مولوی دی ماه سال گذشته با ارایه مدارک پزشکی خود، مدعی شد غیبت وی طی پانزده مهرماه تا یکم دی ماه موجه و با تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران پیرامون پیگیری مراحل درمانی بوده است.

غیبت مولوی در این مدت باعث شد تا با تشخیص فرمانداری همدان، جواد گیاه شناس عضو علی البدل جایگزین وی شود.

در همین ارتباط اعضای شورای اسلامی شهر همدان در جلسه امروز صحن شورا نسبت به بازگشت یا مخالفت با حضور دوباره مولوی در پارلمان محلی رای گیری کردند.

شورای اسلامی شهر همدان یازده عضو دارد.

۷۵۲۰/‏۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =