تامین اجتماعی ایلام ۸۶۷ میلیارد ریال در حوزه درمان هزینه کرد

ایلام - ایرنا - مدیریت درمان تامین اجتماعی ایلام گفت: سال گذشته ۸۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم مدیریت درمان ایلام هزینه شده است.

دکتر کریم لاله ماژین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت های حوزه مدیریت درمان استان در بخش درمان مستقیم رشد ۱۱ درصدی و در بخش درمان غیرمستقیم رشد ۹ درصدی داشته است.

وی افزود: با افتتاح دی کلینیک ایلام کار بزرگی صورت گرفت و در کنار آن بخش بستری این مرکز ابقا شد که سال ۹۸ نیز با تزریق بودجه عمرانی بخش فیزیکی آن توسعه خواهد یافت.

دکتر لاله ماژین با بیان اینکه در استان ایلام ۳۹۴ مرکز درمانی طرف قرارداد این سازمان است، گفت: در درمان غیر مستقیم ۳۰۰ مرکز در استان فعال و به بیمه شدگان خدمت رسانی می کنند.

وی یادآور شد: دومین مرکز درمانی تامین اجتماعی شهر ایلام نیز با عنوان درمانگاه شماره ۲ شامل، دندانپزشکی، فوریت های پزشکی، درمانگاه تخصصی، واحد پذیرش، داروخانه، تزریقات برادران و خواهران، ساختمان اداری مالی و مهمانسرا نیز فعال است.

لاله ماژین در خصوص نوبت دهی های تلفنی این مراکز نیز گفت: پذیرش های تلفنی در بخش دندانپزشکی جوابگوی حجم متقاضیان نبوده که از ابتدای تیر ماه جاری شیفت عصر نیز اضافه و بیمه شدگان می توانند در نوبت عصر از این خدمات استفاده کنند.

وی یادآور شد: ۲ دندانپزشک در شیفت عصر در دی کلینیک و درمانگاه شماره ۲ ایلام به بیمه شدگان خدمت رسانی می کنند.
لاله ماژین در خصوص تولید نسخ الکترونیک در استان نیز گفت: با توجه به پیشرو بودن ایلام در این زمینه و آمادگی بستر حذف دفترچه ها در داروخانه ها، مطب ها، پاراکلینیک ها و مراکز خصوصی طرف قرارداد، وجود مشکلات اینترنت و دیتا در شهرستان ها و عدم همکاری برخی پزشکان به طور کامل عملیاتی نشده و امیدواریم تا پایان سال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی این مهم اجرایی شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام شفاف سازی و اطلاع رسانی خدمات و نیازها را ضروری دانست و گفت: ورود رسانه ها به تمام حوزه های درمان و بیان اقدامات و پیشرفت ها می تواند مسائل، مشکلات و نیازهای ضروری مردم را با انعکاس بموقع رفع کند.

وی افزود: اعتمادی که امروز مردم به اصحاب رسانه دارند به سادگی به دست نیامده و خبرنگاران باید تلاش کنند با انعکاس بموقع و موثق اطلاعات این اعتماد را حفظ کنند.

لاله ماژین تاکید کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان همواره تلاش کرده است از اصحاب رسانه استان به واسطه وظیفه خطیری که بر دوش دارند حمایت کند چرا که توسعه امروز فضای مجازی به سبب خبر رسانی به موقع خبرنگاران است.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =