۲۰ طرح تغییر ساختاری در نیروی زمینی ارتش به اجرا درآمده است

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از ۲۰ طرح تغییر ساختاری یا ایجاد ساختار جدید با حمایت فرمانده کل ارتش و هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح در نیروی زمینی به اجرا درآمده است.

امیر سرتیپ علی جهانشاهی روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۷۷ پیروز ثامن الائمه (ع) در مشهد افزود: در ساختار جدید، تیپهای پیاده و تکاور به تیپ واکنش سریع نیروی محسوس و تیپهای متحرک هجومی تغییر ساختار داده است.

وی ادامه داد: قرارگاههای لشکری از تاکتیکی به عملیاتی ارتقا یافته است و لشکر ۷۷ پیروز ثامن الائمه (ع) هم با زیر نظر گرفتن تیپهای ۳۷۷، ۳۸ زرهی و ۲۷۷ متحرک نجومی از قرارگاه تاکتیکی به عنوان قرارگاه عملیاتی به ماموریت خود ادامه می دهد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تیپهای ۳۷۷، ۳۸ زرهی و ۲۷۷ متحرک نجومی از نظر آموزش عملیات اطلاعات، هدایت و کنترل عملیاتی و ارتقای آموزش و دیگر برنامه ها به صورت مستقیم زیر نظر قرارگاه عملیاتی ۷۷ با هماهنگی قرارگاه منطقه ای شمال شرق انجام وظیفه می کنند.

امیر سرتیپ جهانشاهی افزود: پیش از این پنج قرارگاه عملیاتی در کشور داشتیم که هم اینک به ۱۲ قرارگاه عملیاتی لشکری افزایش یافته است و در این ساختار جدید، ماموریت های عملیاتی و اطلاعاتی به صورت مستقیم به این قرارگاههای عملیاتی لشکری زیر نظر قرارگاه های منطقه ای و با مسئولیت های بیشتر داده شده است.

وی با اشاره به تحریمهای آمریکا علیه انقلاب اسلامی هم گفت: دشمنان می خواهند با فشارهای مختلف اقتصادی و تحریم، ایران را تضعیف کنند اما کشور ما با داشتن مولفه های قدرت رهبری، مردم و نیروهای مسلح مقتدر در برابر توطئه ها ایستاده است و نیروهای مسلح با پشتیبانی مردم و رهبری کل قوا با آمادگی رزمی کامل در هر جا که نیاز است از مرزهای اعتقادی و امنیت ملی هوایی و دریایی و زمینی دفاع می کنند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح های مختلف در خصوص ارتقای تحرک و کارآمدی نیروی زمینی ارتش هم گفت: به منظور ارتقای آمادگی رزمی و داشتن نیروی انسانی متعهد، آموزشهای سنتی، متون آموزشی و سلاح ها و خودروها را به روز کرده ایم.

امیر سرتیپ جهانشاهی افزود: طرح های مختلف لبیک یا خامنه ای در حوزه معیشت و مسکن نیروها نیز فعال است و در این راستا هم اینک ساخت ۲۰ هزار خانه سازمانی جدید در دستور کار قرار گرفته، عملیات ساخت هفت هزار واحد نیز آغاز شده است و عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد سازمانی دیگر هم در مرحله انتخاب پیمانکار است.

در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۷۷ پیروز ثامن الائمه (ع) امیر سرتیپ دوم ستاد ابوالقاسم رضایی تکریم و امیر سرتیپ دوم ستاد محمد حسین مستشاری معارفه شد. وی پیش از این فرماندهی تیپ ۲۵۸ شاهرود را برعهده داشته است.

۷۵۰۷/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =