مزیت نسبی مناطق مرزی ایران؛ بستر سرمایه‌گذاری را جذاب کرده است

گرگان - ایرنا - فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت که مناطق مرزی ایران در سایه برقراری امنیت پایدار جذابیت زیادی برای سرمایه‌گذاری بویژه در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و صنایع تبدیلی پیدا کرده است.

سردار سرتیپ قاسم رضایی امروز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی استان گلستان در گرگان اظهار داشت: شهرها و روستاهای مرزی ایران مزیت های نسبی زیادی دارد و با تلاش شبانه‌روزی مرزداران در تمام طول مرزها امنیت پایدار برقرار شده و بستر سرمایه گذاری فراهم است.

وی با بیان اینکه گسترش مصرف مواد مخدر در ایران یکی از نقشه‌های دشمن برای به چالش کشیدن نظام است؛ گفت: تولید و عرضه سالانه بیش از ۹ هزار تن مواد مخدر در افغانستان حراست و نگهبانی از مرزهای شرقی کشورمان برای جلوگیری از ترانزیت آن را سنگین کرده است بطوریکه روزانه حداقل ۳۰ درگیری با قاچاقچیان در این مناطق صورت می گیرد.

فرمانده مرزبانی افزود: جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه جهانی با مواد مخدر سه هزار و ۵۰۰ شهید و چند هزار جانباز تقدیم کرده است.

در این مراسم با تقدیر از زحمات سرهنگ حسین دهکی فرمانده پیشین مرزبانی گلستان؛ سرهنگ بهزاد ابراهیمی به عنوان فرمانده جدید معرفی و شروع بکار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =