۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83399726
۱ نفر
کاهش ۱.۶ درصدی نرخ بیکاری البرز در بهار امسال

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به اقدامات دستگاه های اجرایی برای توسعه اشتغال گفت که نرخ بیکاری در این استان در بهار ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱.۶ درصدی داشته است.

به گزارش ایرنا عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در جمع صنعتگران استان البرز که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد با بیان اینکه شاهد افزایش نرخ رشد اقتصادی در استان هستیم، اظهار داشت: تلاش ها موجب تحقق ۱۰۳ درصدی منابع مالیاتی استان در سال گذشته شد.

وی اضافه کرد: البرز در نظام بودجه بندی همیشه در رتبه های آخر قرار داشت اما امسال با رایزنی دولت و مجلس اعتبارات عمرانی برای ارتقا زیر بناها در استان ۱۵ درصد افزایش یافته است.

شهبازی گفت: دستگاه های اجرایی و دولتی در استان هدف شان این است که تمام مشکلاتی که برای بخش تولید و صنعت در البرز ایجاد می شود، را برطرف کنند.

افتتاح و کلنگ زنی ۱,۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در البرز

استاندار البرز ادامه داد: هم اکنون پروژه های بزرگی در استان در حال اجرا است و در سفر هفته آینده معاون اول رئیس جمهوری به البرز یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی داریم که بخش اعظمی از این پروژه ها مربوط به بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال شاهد افزایش ۶۰ درصدی صادرات این استان بودیم، عنوان کرد: با تلاش نیروهای امنیتی انتظامی و شورای تامین، البرز در شاخص های امنیت بخش های مختلف رتبه های برتر کشوری را کسب کرده است.

به گفته وی برای اجرای پروژه ها در استان هیچ مسئولی پیدا نمی شود که ما درخواستی داشته باشیم و جواب رد گرفته باشیم.

شهبازی ادامه داد: دولت تدبیر و امید طی سال های گذشته توجه خاصی به البرز داشته و در یک سال گذشته می توان گفت که هر سه روز شاهد حضور یک مسئول ملی در استان بواده ایم.

استاندار البرز بیان داشت: اهمیت استان برای مسئولان به گونه ای است که در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه طی یک روز ۴۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های راه سازی به استان تخصیص و ابلاغ شد.

وی گفت: چالش خاصی در استان نداریم و با وجود اینکه البرز رنگین کمانی از اقوام است اما وحدت و انسجام خوبی در این استان وجود دارد و آینده خوبی را برای البرز متصور هستیبم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به سفر رئیس قوه مقننه به استان اضافه می کند: رئیس مجلس شورای اسلامی در ادوار مختلف به خصوص در دوران سختی و جنگ تحمیلی با لباس سبز پاسداری برای دفاع از ایران اسلامی حضور داشتند و دوره آقای لاریجانی امنیت، آرامش و بردباری که تحت نظر مقام معظم رهبری در کشور حاکم است به عنوان یکی از قوای سه گانه در این خصوص تاثیر فراوانی داشته اند.

شهبازی افزوذ: اتحاد و انسجام بین نیروهای مختلف کشور در استان نیز بین بخش های مختلف افتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ایجاد شده همه در کنار هم هستیم تا اسباب آرامش و راحتی مردم را در البرز ایجاد کنیم

وی با اشاره به ظرفیت های البرز اظهار داشت: بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان مستقر که از این تعداد ۱۵۰ برند ملی و موثر در عرصه های بین المللی فعالیت می کنند

به گفته وی صدای واحدی در استان استراتژیک البرز طنین انداز شده و اتحاد و انسجام حاکم در استان طبق منویات مقام معظم رهبری زمینه ساز پیشرفت و توسعه بوده است

استاندار البرز با بیان اینکه ۷۰ درصد تولید داروی کشور در این استان است گفت: فعالیت نخستین شهرک دارویی کشور در البرز آغاز شده و کنسرسیوم های بزرگ اروپایی در آن فعالیت دارند.

۷۴۱۴/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =