تجارت کالا از مهران همچنان پررونق / صادرات ۳۳ درصد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: صادرات کالا در مرز بین المللی مهران طی سه ماه اول سال جاری بیش از ۳۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، حیدر نعمتی روز چهارشنبه در نشست با فعالان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به دنبال توسعه همه جانبه مهران با توجه به اهمیت زیاد این منطقه است، ظرفیت مرز و پایانه مرزی مهران یک پتانسیل عظیم در استان و شهرستان مهران است که باید از آن بیشتر از موقعیت کنونی بهره برداری کرد، همچنین تصویب منطقه ویژه یکی دیگر از ظرفیت‌های مهم مهران است.

وی تاکید کرد: طی سه ماهه اول سال جاری ۳۳ درصد رشد صادرات داشته ایم، زیرساخت‌های مرزی از طرف ایران به مراتب آماده‌تر از طرف عراقی است و سال گذشته هفت نشست با طرف عراقی برای رفع مشکلات بازارچه‌های مرزی داشته ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با بیان اینکه در هر شهرستانی نشست‌هایی با فعالان عرصه اقتصادی برگزار خواهیم کرد، یادآور شد: مهران نزدیک ترین و امن ترین مرز کشور به عراق است و از طرفی باتوجه به اشتراکات قومی و قبیله با استان‌های همجوار این کشور دارد به عنوان اولویت اصلی توسعه در استان قلمداد می‌شود.

نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی استان و خروجی‌های مثبت در این نشست‌ها، تصریح کرد: خروجی نشست‌های این ستاد در سال جاری بازگشت ۳۶ واحد به چرخه تولید استان، افزایش ظرفیت و برگشت به چرخه تولید ۱۷۳ واحد با ۲ هزار و ۴۶ نفر اشتغالزایی بوده است.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: در بحث حوادث طبیعی از ظرفیت‌ها و امهال تسهیلات استفاده شده و واحدهای تولیدی که با سیستم بانکی مشکل دارند درصورت ارائه گزارش برای رفع موانع اقدام کنیم.

وی گفت: اعطای تسهیلات اشتغال روستایی شرایط استثنایی برای استان ایجاد کرد و در ابن زمینه جز پنج استان برتر کشور هستیم.

** اربعین، کنگره شهدا و انتخابات، سه رویداد مهم استان در سال ۹۸

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: امسال سه موضوع بسیار مهم اربعین، کنگره بزرگ ۳۰۰۰ شهید استان و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در پیش رو داریم و مسئولان با عملکرد خوب خود زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم آورند.

محمد نوذری با تاکید بر اینکه ایلام جز ۱۵ استان صاحب «خانه احزاب» در کشور است، افزود: در حوزه مسائل اجتماعی ۲ هیأت اندیشه ورز تشکیل داده‌ایم، همه اساتید رشته جامعه شناسی و روان‌شناسی پای کار آمده اند و در این خصوص تصمیم گیری می‌شود و در بحث هیئت اندیشه ورزان توسعه سیاسی اکثر اساتید حوزه‌ی علوم سیاسی را در این جلسات دعوت کرده ایم.

وی با بیان اینکه تکثر سیاسی لازمه پویایی فضای سیاسی و توسعه سیاسی زیرساخت توسعه اجتماعی و اقتصادی است، اظهار کرد: احزاب بازیگران جامعه مدنی هستند.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری ایلام نیز در این نشست، گفت: برقراری ماده ۱۱۲ قانون خدمات کشوری برای دیگر مناطق استان که تحت پوشش این امتیاز قرار نگرفته اند در دستور کار قرار دارد.

معروف بسطامی با بیان اینکه تمام نقاط استان جزو مصوبه مناطق جنگی محسوب می‌شود، افزود: تلاش مسئولان استان در راستای استیفای این حق و حقوق برای مردم استان است.

وی تصریح کرد: در بحث تغییر ساعات کار ادارات به درخواست شرکت برق و هیئت دولت برای شهرستان‌های گرمسیر و معتدل استان دستورالعملی صادر شد و سپس مصوبه جدید هیئت دولت در برگشت به روال عادی ساعت کار ادارات ابلاغ شد و هم اکنون نیز در حال مستندسازی مسائل و مشکلات مناطق گرمسیری استان برای ارسال به وزارت کشور هستیم.

۳۰۳۲/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =